Apr 2024
PUSŠPSN
21

W17 EHF Euro 2015

Gubiková o pozícii jednotky nehovorí, každá z brankárok má tímu čo dať


10.11.2014


Lucia Gubiková (brankárska opora Iuventy Michalovce a reprezentácie SR): „Mojou úlohou je podávať konštantne dobré výkony v akomkoľvek zápase“


Má ešte len 21 rokov, ale už dlhší čas patrí k najlepším slovenským brankárkam. V reprezentácii prešla výbermi mládežníckych kategórií, kde potvrdzovala svoj talent. Vďaka svojim výkonom sa dostala aj do národného tímu žien, v ktorom debutovala už ako 17-ročná. Momentálne je pevnou súčasťou družstva tréner Dušana Poloza, ktorý v decembri čaká vystúpenie na majstrovstvách Európy. Reč je o Lucii Gubikovej z Iuventy Michalovce.


Do začiatku ME zostáva mesiac, v akej ste forme?

"Vždy je čo zlepšovať. Mojou úlohou je podávať konštantne dobré výkony v akomkoľvek zápase."


Z vášho pohľadu musíte ešte na niečom popracovať, aby ste na šampionáte mohli predviesť optimálne výkony?

"K tej takej optimálnej pohode ešte čosi chýba, takže stále mám na čom popracovať. Snažím sa o to, aby moja výkonnosť nekolísala."


Je pre brankárku ťažké si držať konštantnú výkonnosť? Čo treba pre to robiť?

"Neviem, či je to v niečom špecifické pre brankárku alebo hráčku. Myslím si, že každá z nás sama cíti, ak jej niečo k tej hernej pohode chýba a snaží sa to doladiť. U každého však ide individuálne veci a aj spôsob, ako sa k tomu dopracovať."


Od trénera Poloza dostávate často dôveru, cítite sa byť brankárskou jednotkou národného tímu?

"Za dôveru som vďačná a snažím sa ju nesklamať, aby som bola užitočná pre družstvo zakaždým, keď dostanem príležitosť. O pozícii jednotky by som nehovorila, pretože každá z nás má tímu čo dať a ako mu pomôcť."


Európsky šampionát sa nezadržateľne blíži. Už si aj popri klubových povinnostiach spomeniete na to, čo vás onedlho čaká v

Osijeku?

"Samozrejme, ak na podujatie pocestujem veľmi sa poteším. Čaká nás tam mnoho skúseností a pre mňa ako mladú hráčku to bude nielen obrovská skúsenosť, ale tiež zážitok."
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL