Feb 2024
PUSŠPSN
22

W17 EHF Euro 2015

Iuventa sa nevzdáva, do Brašova ide zabojovať


22.11.2014


Hádzanárky Iuventy Michalovce sa pokúsia v odvete 3. kola Pohára EHF zmazať trojgólové manko.


Hádzanárky Iuventy Michalovce čaká v odvete 3. kola Pohára EHF 2014/2015 náročná úloha. Minulú sobotu totiž podľahli vo svojej Chemkostav aréne favorizovanému tímu ASC Corona 2010 Brašov 28:31 (16:18) a ich vyhliadky na zopakovanie lanskej osemfinálovej účasti nie sú po domácej prehre veľmi optimistické, ale napriek tomu nie beznádejné.

Do Rumunska cestujú Zemplínčanky odhodlané pokúsiť sa zmazať trojgólové manko. V nedeľu 23. 11. od 17.00 h SEČ (rozhodujú Bosniačky Todorovičová a Praštalová) budú potrebovať aj góly z ruky svojej najlepšej strelkyne Tetyany Trehubovej. "Je to pre nás už druhý tzv. anglický týždeň, únava z náročného programu sa na nás prejavuje. Corona je veľmi kvalitné družstvo so skúsenými hráčkami. Máme však pred sebou ešte 60 minút hry a budeme bojovať. S každým sa dá hrať, Brašov nie je výnimkou. Lopta je guľatá a môže sa to vyvinúť rôzne," uviedla slovenská reprezentantka pochádzajúca z Ukrajiny. 

Michalovčanky v stredu udržali svoju nezdolanosť v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL), keď na palubovke Slovana Duslo Šaľa remizovali 31:31. "Obrazne povedané, hráme proti rumunskej reprezentácii, keďže sedem hráčok Brašova je v kádri národného tímu. Vopred sa nevzdávame. Svojmu družstvu verím a myslím si, že stále existuje šanca na postup. Na súpera chystáme určité zmeny, ale náš štýl hry meniť nebudeme," poznamenal Borys Petrovskyj, ktorý má k dispozícii totožný káder ako v uplynulých vystúpeniach. 

Ani Corona nemala počas týždňa voľno a pred odvetou s Iuventou sa predstavila v najvyššej rumunskej súťaži. Vicemajsterky zdolali hráčky SCM Craiova jednoznačne 24:17, najlepšou strelkyňou bola 6-gólová Bradeanová. Hoci Brašovčanky zostali v tabuľke na 4. mieste, za svojím ostatným súperom figurujúcim na 2. priečke zaostávajú už len o jediný bod. 

Pohár EHF žien 2014/2015 - 3. kolo - odveta: 
nedeľa 23.11. o 17.00 h: ASC Corona 2010 Brašov (Rum.) - Iuventa Michalovce (SR), rozhodujú Todorovičová a Praštalová z Bosny a Hercegoviny, prvý zápas 31:28 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL