24

Najskôr zranenie Horňákovej, potom vyradenie Iuventy v P-EHF

23.11.2014

ASC Corona 2010 Brašov (Rum.) - Iuventa Michalovce (SR) 34:27 - prvý zápas 31:28, do osemfinále postúpil Brašov

Hádzanárky Iuventy Michalovce skončili svoje účinkovanie v Pohári EHF žien 2014/2015 v 3. kole. Zverenky trénera Borysa Petrovského neuspeli v konfrontácii s ASC Corona 2010 Brašov ani v jednom stretnutí. Po minulotýždňovej domácej prehre 28:31 podľahli Zemplínčanky rumunskému favoritovi aj v nedeľňajšej odvete rozdielom siedmich gólov 27:34 (12:18).

Slovenský šampión nezopakuje lanskú osemfinálovú účasť v Pohári EHF. Navyše sa mu na sobotňajšom predzápasovom tréningu zranila pivotka Dominika Horňáková. Vyšetrenie röntgenom vylúčilo zlomeninu členka, presnú diagnózu určí magnetická rezonancia po návrate domov. Až potom bude jasnejšie, či s Horňákovou bude môcť kouč SR Dušan Poloz počítať na decembrových ME.

Už úvodné minúty naznačili, že v nedeľu sa prekvapenie na palubovke rumunského vicemajstra nebude konať. Brašov dobre vstúpil do zápasu, hneď na začiatku si utvoril štvorgólový náskok - 6:2 v 8. min a 8:4 v 12. min. Aj ďalší priebeh vyznieval jednoznačne v prospech Corony, ktorá po I. polčase vyhrávala 18:12. Krátko po zmene strán svietilo na ukazovateli skóre už hrozivých 23:13. Iuventa, ktorá mala na zápasovej súpiske už aj doteraz dlhodobú maródku Geričovú, však päťgólovou šnúrou odvrátila rysujúci sa debakel. Rozdiel piatich presných zásahov bol aj za stavu 23:28. Brašovčanky zdramatizovanie duelu nepripustili, v závere kontrolovali vedenie, ktoré ešte mierne navýšili na konečných 34:27.

Borys Petrovskyj (tréner Iuventy Michalovce): "Citeľne nám chýbala pivotka Horňáková, ktorá nemohla zasiahnuť do hry pre zranenie členka. Šancu dostali mladé hráčky, ktoré bojovali, ale bolo vidieť rozdiel v kvalite, keďže hrali proti rumunským reprezentantkám. V druhom polčase sme pri narastajúcom vedení domácich zmenili obranu. Zafungovalo to, začali sme sa doťahovať, ale už bolo málo času. Z výsledkov oboch duelov je zrejmé, že postúpil tentoraz lepší tím Brašova, ktorý môže pomýšľať aj na celkový triumf v Pohári EHF."

Výsledok - nedeľa - Pohár EHF žien 2014/2015 - 3. kolo - odveta:
ASC Corona 2010 Brašov (Rum.) - Iuventa Michalovce (SR) 34:27 (18:12) - prvý zápas 31:28, do osemfinále postúpil Brašov
Najviac gólov za Brašov: Bradeanová 8/6, Zamfirová a Chiperová po 5
Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kučerová 4, Holešová, Szöllösiová 2, R. Vargová 1, Geričová, Habánková 5, Horňáková, S. Nagyová, Wollingerová 6, Krasková 1, Bačíková, Trehubová 6/4, Levčenková 2
Pok. hody: 6/6 - 4/4, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Todorovičová a Praštalová (obe Bosna a Herceg.), 1000 divákov