28

Prešov viac ako jednou nohou vo finále SP mužov

25.11.2014

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 37:24 (19:9)

Bližšie k finále Slovenského pohára mužov 2014/2015 majú po prvom semifinálovom zápase hádzanári Tatrana Prešov, ktorí v utorok zužitkovali proti HC Sporta Hlohovec výhodu domáceho prostredia na jednoznačné víťazstvo 37:24 (19:9). Prešovskí obhajcovia prvenstva v repríze finále z uplynulého ročníka mali od začiatku opraty duelu pevne vo svojich rukách a do odvety v Hlohovci, ktorá sa bude hrať v pondelok 15. decembra o 18.00 h, pôjdu s pohodlným dvojciferným náskokom.

Favorizovaní domáci hádzanári síce prehrávali 0:1, ale potom strelili desať gólov za sebou a v 11. min bolo 10:1. Hostia z Hlohovca aj s mladíkmi v zostave sa snažili odolávať hráčom Tatrana, ale duel bol jednoznačne v réžii prešovského tímu. Šarišania vyhrali prvý polčas 19:9 a aj po zmene strán zvyšovali svoj náskok. V 45. min viedli hádzanári Prešova 28:17, desať minút pred koncom 33:18 a v 54. min najvýraznejšie v zápase 35:18. Dve sekundy pred záverom stanovil konečné skóre domáci Tomáš Urban.

Hádzaná - Slovenský pohár mužov 2014/2015 - semifinále - prvý zápas (odveta 15. 12.):
Najviac gólov: Antl 8, Krištopans 6, T. Urban 5/2 - Guzy 6, Miženko 4, M. Baláž 4/2
pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčení: 1 - 4, rozhodovali: Daňo a Sabol, 675 divákov

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria MŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky (10. a 17. 12.).