W17 EHF Euro 2015

Slovenkám vyšla odplata proti Ukrajinkám v generálke na ME

30.11.2014

Slovensko - Ukrajina 29:23 (15:11)

Slovenské hádzanárske reprezentantky zvíťazili v nedeľňajšom medzištátnom prípravnom zápase v Michalovciach nad Ukrajinkami 29:23 (15:11). Zverenky trénera Dušana Poloza odplatili svojim súperkám sobotňajšiu prehru z michalovskej Chemkostav arény (27:30) a úspechom v generálke sa víťazne naladili pred odchodom na decembrové majstrovstvá Európy v Chorvátsku a Maďarsku.

Slovenky dobre začali, išli do vedenia 2:0 a v 6. min po góle Trehubovej vyhrávali už 5:1. Na konci úvodnej desaťminútovky Ukrajinky znížili na 5:7, ale nasledovala trojgólová šnúra domácich na 10:5 po štvrťhodine hry. V závere I. polčasu sa ukrajinské hráčky zásluhou dvoch úspešných pokutových hodov v podaní Borščenkovej dotiahli v 27. min na 11:13, ale Szarková s Rajnohovou zariadili polčasové vedenie SR 15:11.

Bíziková po zmene strán zvýšila po brejku na 16:11. Súperky však zužitkovali početnú výhodu a v 37. min zaostávali už len o dva góly (15:17). Ďalšie nepremenené šance priniesli ukrajinské zníženie na 18:19 a kouč SR Poloz si zobral oddychový čas. Jeho zverenky Trehubová a Michnová z pokutového hodu získali náskok 21:18. Oslabenie pri vylúčení Trehubovej potrestali Ukrajinky dvoma gólmi a už to bolo znovu len o gól (23:22). Slovenky však nechceli pustiť vedenie z rúk. Jakubisová, Trehubová z pokutového hodu a Czanik ho poistili (26:22) a v záverečnej päťminútovke si víťazstvo bez problémov postrážili (29:23).