2

Extraliga mužov - V šlágri jednoznačný triumf Tatrana

06.12.2014

V sobotňajšom 15. kole bodovali favoriti naplno

Po piatkovom dueli HC Štart Nové Zámky - HKM Šaľa (21:29) sa v sobotu hrali zostávajúce štyri stretnutia 15. kola hádzanárskej extraligy mužov. V šlágri prvých dvoch tímov tabuľky sa presadili hráči Tatrana Prešov, ktorí sa rýchlo spamätali z nádejného úvodu domáceho HK Agro Topoľčany. Hostia z 1:3 otočili na 6:3 a do polčasovej prestávky si utvorili 6-gólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zvýšili na konečných 29:20. Prešovčania odskočili Topoľčancom na rozdiel štyroch bodov a prikrášlili svoje aktuálne šnúry v najvyššej slovenskej súťaži na 64 víťazných zápasov i 65 duelov bez prehry.

Pokračuje boj o 3. priečku, keď obaja uchádzači zabrali naplno. Hádzanári MŠK Považská Bystrica poslali domov Slovan Modra s mikulášskou výslužkou v podobe prehry 14:29. HC Sporta Hlohovec uspel výsledkom 35:28 na palubovke 1. MHK Košice, ktorému opäť klesli vyhliadky na účasť v prvej šestke.

Bez bodového zisku zostávajú naďalej hráči MHáK Martin. V sobotu neboli od prvého úspechu ďaleko. Štyri minúty pred koncom ešte živili za nerozhodného stavu 25:25 nádej, no hostia z ŠKP Bratislava lepšie zvládli záver a vyhrali tesne 28:27.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - 15. kolo - sobota:

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 20:29 (6:12)
Najviac gólov: Kucharik 5, Polakovič a Ivanicja po 3 - T. Urban 8/3, Rábek 4, Kopčo, D. Krok, Krištopans, Číp a Antl po 3
Pok. hody: 3/1 - 6/3, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 680 divákov

1. MHK Košice - HC Sporta Hlohovec 28:35 (15:15)
Najviac gólov: Pecha 6/1, Kučer a Ľoch po 5 - F. Zaťko 7/3, Ľ. Ďuriš a Dudáš po 6
Pok. hody: 2/1 - 4/4, vylúčení: 4 - 3, ČK: 22. tréner Lipták (Hlohovec), rozhodovali: Klus a Cipov, 200 divákov

MŠK Považská Bystrica - HáO Slovan Modra 29:14 (15:7)
Najviac gólov: Vallo 7, Firit 5, Sapák, Adamčík po 3, Dyba 3/1 - D. Stachovič 4, Vengh 3, Kintler 2/2
Pok. hody: 2/1 - 3/2, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Varga a J. Volentics, 300 divákov

MHáK Martin - ŠKP Bratislava 27:28 (12:15)

Najviac gólov: Buvala 12/5, L. Bíro 8/4 - Bohunický 7, Zechmeister 5, Kysel 4
Pok. hody: 9/9 - 2/1, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Gedeon a Vydra, 210 divákov