Feb 2024
PUSŠPSN
22

W17 EHF Euro 2015

Proti Francúzkam bez Súlovskej a Blažekovej


07.12.2014


Slovenské hádzanárky už v dejisku ME žien 2014, súpiska bez dvojice hráčok Slávie Partizánske


 Hádzanárky Slovenska sú už v dejisku XI. európskeho šampionátu žien v Maďarsku a Chorvátsku, ktorý sa začal úvodnými stretnutiami v nedeľu. Do chorvátskeho Osijeku, ktorý bude najbližší týždeň ich prechodným domovom, sa presunuli z Malaciek, kde od stredy dolaďovali formu na vrcholné podujatie. Po šesťhodinovej ceste autobusom sa zložili v hoteli Osijek. Večer si od 18.30 h prvýkrát vyskúšali halu Gradski vrt, v ktorej odohrajú všetky svoje zápasy základnej D-skupiny. Už v pondelok sa od 18.00 h predstavia proti Francúzkam, v stredu od 20.15 h nastúpia proti čiernohorským obhajkyniam a v piatok ich tiež od 20.15 h čakajú Srbky.

"Veľmi sa teším na všetko. Je to pre nás niečo nové, čo sme ešte nezažili. Dúfam, že si to užijeme a nesklameme našich priaznivcov. Chceme spraviť maximum pre postup zo skupiny," uviedla spojka Martina Školková. 
Po úvodným tréningu v dejisku majstrovstiev hlavný kouč SR Dušan Poloz prezradil šestnástku na turnajovú súpisku. Z 18-členného kádra, ktorý má na ME 2014 k dispozícii, nenastúpi v úvodnom vystúpení duo zo Slávie Partizánske - brankárka Simona Súlovská a krídelníčka Selma Blažeková. „Dnes popoludní sme to s oboma kolegami uzavreli a pozval som si k tomu aj jednu z kapitánok tímu. V našom rozhodovaní boli viaceré hráčky, uvažovali sme o troch možnostiach. Dospeli sme k tomuto verdikty. Viem, že Súlovská a Blažeková dostanú ešte priestor a zasiahnu do turnaja. Nie je to o tom, že by na to nemali, ale počas šampionátu platia určité pravidlá, ktorým prispôsobujeme všetko. Je to možno zaujímavé, ale zostava na pondelok nie je momentálne náš úplne najsilnejší tím,“ poznamenal Poloz, ktorý bol spokojný s prvým tréningom v dejisku: „Po sobotňajšom pokarhaní bolo vidieť na dievčatách väčšiu koncentráciu. Na dnešnom tréningu už lepšie vnímali naše pokyny.“ 

Pozitívne dojmy neskrývala ani spojka Simona Szarková: „Je to tu krajšie, ako som čakala. Hala je veľmi pekná. Vyzerá to tak, že všetko je na šampionát pripravené. Jeden - dva tréningy stačia na adaptáciu v novom prostredí. Celý týždeň pracujeme, aby sme boli na úvod pripravené. Zajtra doladíme ešte drobnosti." Hráčka DHK Baník Most zatiaľ nepociťuje nervozitu. „Možno sa tréma dostaví až zajtra. My však nejdeme atakovať najvyššie priečky, prišli sme sa sem učiť a môžeme len prekvapiť, takže nie sme tie, ktorá by mali mať zviazané ruky. S Francúzkami sa dá hrať, len treba dodržiavať taktické pokyny. Teším sa na atmosféru, ktorú nám utvoria fanúšikovia,“ dodala Szarková. 

Stretnutie s vicemajsterkami sveta 2009 a 2011 budú Slovenkám rozhodovať Dennis Engkebölle Stenrand a Anders Kaerlund Birch z Dánska. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL