Apr 2024
PUSŠPSN
21

W17 EHF Euro 2015

ME: Slovenky preverí čierny kôň šampionátu, je veľmi rýchly


13.12.2014


Dušan Poloz upozorňuje: "Ak by sme len trochu išli do duelu nepripravení, tak to môže smrdieť debaklom"


Hádzanárky Slovenska vstúpia v nedeľu o 20.15 h do bojov v II. štvrťfinálovej skupine na majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku. V Zagreb Arene bude ich súperom Holandsko, ktoré je považované za čierneho koňa šampionátu.

"Mám za sebou video analýzu a musím povedať, že hráme s najrýchlejším tímom na turnaji. Toto bude opäť obrovská skúška pre náš mentálny tréning. V tejto chvíli máme 24 hodín na to, aby sme naše hráčky nastavili na zápas. Ak by sme len trochu išli do duelu nepripravení, tak to môže smrdieť debaklom, z čoho mám trochu obavy. Moje zverenky nie sú zvyknuté hrať štvrté stretnutie v priebehu siedmich dní. Bude to záťaž, dúfam však, že obstojíme," uviedol po tréningu v hale s kapacitou takmer 16 000 divákov kouč SR Dušan Poloz a pokračoval: "Extrémny dôraz budem na taktickej porade venovať vracaniu sa do defenzívy a pokynom v obrannej fáze, pretože Holanďanky sú nesmierne rýchle a výborné individuálne jedna na jednu. Hrajú atraktívnu modernú hádzanú." 

Reprezentantky krajiny tulipánov obsadili v C-skupine vo Varaždíne s vyrovnanou bilanciou 1 víťazstvo - 1 remíza - 1 prehra 2. priečku za Švédkami. 

Víťazná zostava sa nezvykne meniť a zatiaľ sa ani šéf slovenskej lavičky nerozhodol využiť svoju poslednú možnú výmenu. Proti Holanďankám by mala nastúpiť rovnaká slovenská šestnástka ako v piatok proti Srbkám (23:21). "Mám pocit, že ešte jeden zápas vydržíme v tomto zložení, ale nie je to ešte definitívne. Uvidíme aj podľa zdravotného stavu, potom nás čakajú dva duely po sebe, tam budeme potrebovať čerstvé sily," poznamenal Poloz. 

EHF delegovala na stretnutie nórsku dvojicu Arntsenová a Röenová, ktorá "pískala" Slovenkám meranie síl v osijeckej základnej skupine proti obhajkyniam z Čiernej Hory (24:28). 

SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL