Apr 2024
PUSŠPSN
21

W17 EHF Euro 2015

ME: Poloz chystá poslednú zmenu, šancu dostane Szarková


15.12.2014


Dušan Poloz (tréner hádzanárok SR): "Švédky sú o niečo pomalšie ako Holanďanky, ale zase o to silnejšie"


Hádzanárky Slovenska môžu na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku skončiť najlepšie na 9. mieste. Nedeľňajšia prehra s Holandskom (20:30) a ďalšie výsledky v II. štvrťfinálovej skupine v Záhrebe rozhodli, že Slovenky už prišli aj o teoretickú nádej na semifinále i šancu na účasť v dueli o 5. priečku. Vyvrcholenie šampionátu v Budapešti síce bude bez nich, ale stále majú pred sebou ešte dve vystúpenia - v utorok proti Švédsku a v stredu proti Nemecku (oba duely o 18.00 h).

Slovenské hráčky priznali, že už na nich dolieha fyzická únava, aj preto sa im tréner Dušan Poloz rozhodol po diskusii s radou starších rozhodol dať priestor na načerpanie síl a v pondelok budú bez tréningu. Predpoludním si plnili mediálne povinnosti a popoludní ich čakala návšteva slovenského veľvyslanectva v Záhrebe. 

"Zo zápasu s Holanďankami som mal obavy, pretože po takom heroickom výkone, aký podali dievčatá proti Srbkám, sa ťažko dostávate späť hore. Keď som videl, ako sú hráčky vyčerpané po dueli, tak netuším, kto bude hrať v utorok a stredu. Kondíciu už nenaženieme. Jediné, čo môžeme urobiť, je dať im voľno a prispôsobiť tréning tak, aby mali v zostávajúcich stretnutiach čo najviac fyzických i mentálnych síl," skonštatoval Poloz a k najbližšiemu meraniu síl poznamenal: "Severský štýl a ich mentalitu dobre poznám. Švédky sú o niečo pomalšie ako Holanďanky, ale zase o to silnejšie. Bude to skôr o fyzickom kontakte, tvrdej obrane, s akou na nás vyrukovali aj Čiernohorky, ale aj o sile, v ktorej trochu takisto zaostávame. Pre nás je to v každom prípade vynikajúca možnosť konfrontácie s excelentnými tímami." 

Kouč SR sa chystá využiť poslednú - tretiu - možnosť na zásah do 16-člennej súpisky. "Zmena určite príde už pred najbližším duelom. Do kádra sa vráti Simona Szarková, ktorá mala zvýšenú teplotu, ale proti Švédsku a Nemecku by mala hrať. Namiesto koho ju dopíšeme na súpisku, to sa ešte uvidí aj podľa zdravotného stavu. Maťa Školková má z duelu s Holandskom natiahnuté väzy pri kľúčnej kosti. Ešte máme čas, rozhodnutie bude jasné v utorok ráno." 

Ani hráčky turnaj napriek vyčerpaniu ešte nezabalili, veď ide o veľa - prestíž i nasadenie pred žrebom II. fázy kvalifikácie MS 2015. "Určite je tam už aj nejaká únava. Dúfam však, že Švédky potrápime a ešte budeme na šampionáte bodovať. Ak aj nie, tak chceme podať výkon, za ktorý sa nebudeme hanbiť a najmä musíme hrať so srdcom," povedala stredná spojka Klaudia Michnová. 

Slovenky sa so Švédkami stretli pred rokom v decembri v dvoch prípravných zápasoch. V Skövde podľahli 26:35 (14:20) a v Jönköpingu ešte o gól vyššie 25:35 (16:20). 

SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL