28

W17 EHF Euro 2015

Považania do finále SP mužov proti Prešovu

18.12.2014

MŠK P. Bystrica najprv doma 28. januára vyzve majstrovský Tatran Prešov. Odveta je na programe 4. februára.

Druhými finalistami Slovenského pohára mužov 2014/2015 sa stali hádzanári MŠK Považská Bystrica, ktorí budú o cennú trofej bojovať s obhajcami prvenstva z Tatrana Prešov.
Považania v stredajšom odvetnom stretnutí semifinále prehrali na palubovke HC Štart Nové Zámky 30:33 (14:21), ale keďže pred týždňom vyhrali doma vysoko 43:24, postup si s prehľadom postrážili. Finále, ktoré sa bude hrať tiež systémom doma - vonku, je na programe na prelome januára a februára 2015.

Nové Zámky dobre vstúpili do stretnutia. V 3. min bolo 4:0, v 12. min 10:4 a po štvrťhodine 13:6, pričom sedemgólový rozdiel bol aj pri odchode tímov na prestávku. Deväť minút pred koncom viedli hráči Štartu ešte o deväť gólov (32:23), ale z jednoznačného duelu bola takmer ešte dráma. Považania znížili na 30:32, no domáci sa napokon rozlúčili so súťažou víťazstvom (33:30).

Výsledok stredajšieho odvetného stretnutia semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2014/2015:
HC Štart Nové Zámky - MŠK Považská Bystrica 33:30 (21:14) /prvý zápas 24:43/ - do finále postúpila Považská Bystrica
Najviac gólov: T. Straňovský 9/1, D. Pogány 8/1, Minarovič 7 - Firit 8, T. Adamčík a Vallo 5, Dyba 5/1
pok. hody: 4/2 - 1/1, vylúčení: 7 - 7, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 192 divákov

Považania zažnú doma
Dnešný žreb v sídle Slovenského zväu hádzanej určil domáci tím v prvom finálovom zápase SP MŠK P. Bystricu. Tá už 28. januára 2015 doma vyzve obhajcu tejto trofeje Tatran Prešov. Odveta je na programe 4. februára 2015 v prešovskej Handball arene.