19

W17 EHF Euro 2015

Slováci zdolali Maďarov

30.12.2014

Vianočný pohár v hádzanej mužov v poľských Katoviciach - pondelkové výsledky: Maďarsko - Slovensko 26:27 (13:13)

Slovenská reprezentácia hádzanárov si na medzinárodnom turnaji Christmas Cup v poľských Katoviciach pripísala na konto prvé víťazstvo. Zverenci trénera Zoltána Heistera vyhrali v pondelkovom stretnutí nad Maďarskom 27:26 (13:13) a v tabuľke tradičného podujatia sa posunuli na 2. miesto. Slováci sa na záver svojho účinkovania na Vianočnom pohári 2014 predstavia v utorok 30. 12. od 16.30 h v derby proti Čechom, ktorí bojujú o nomináciu na MS 2015.

Slováci výborne vstúpili do stretnutia. Trikrát za sebou skórovali, hoci následne sa presadili aj Maďari, ďalšie tri góly v ich sieti znamenali slovenské vedenie 6:1. Heisterovi zverenci potom ešte zvýšili rozdiel na šesť gólov (8:2), ale následne sa ako ich dobre rozbehnutý motor zasekol. Nasledujúci úsek prehrali 1:10 a dovolili súperom otočiť vývoj. V závere I. polčasu sa však spamätali a z 9:12 sa dotiahli na 12:12. Nerozhodný stav svietil na ukazovateli skóre aj pri odchode tímov na prestávku (13:13).

Po zmene strán lepšie začali Maďari (16:14, 18:15), ale Slováci trojgólovou šnúrou vyrovnali na 20:20 a o chvíľu neskôr už aj tesne vyhrávali (22:21). V ďalších minútach mala hra i vývoj skóre vyrovnaný priebeh, družstvá sa striedali vo vedení. V závere naklonili misky váh na svoju stranu slovenskí hráči, ktorí otočili z 25:26 na konečných 27:26.

Zoltán Heister (tréner SR): "Začali sme veľmi dobre, ale potom akoby uťalo. Maďarov sme vlastnými chybami postavili na nohy. Päťkrát sme prihrali loptu súperovi, ktorý otočil skóre na svoju stranu. My sme znervózneli a pokračovali sme v tom aj v druhom polčase, ktorý sme začali zle. Trojgólové manko sme však zmazali a potom sa oba tímy naťahovali o každý gól. V závere sme ubránili maďarský útok a z rýchlej kontry rozhodli. Dnešný výkon bol z našej strany slabší ako v nedeľu proti Poľsku, nebojovali sme totiž len proti súperovi, ale aj sami so sebou. Chalani však vydržali bojovať až do konca a výsledok sa dostavil."

Maďarsko - Slovensko 26:27 (13:13)
Najviac gólov za Maďarsko: Lele 7, Bali 5
Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič - Slaninka 4, B. Sivák, Adamčík, Kováčech 6, M. Briatka 1, M. Volentics 4, Kysel 1, Takáč, P. Masica ml. 1, J. Hanták ml., Pekár, Kucharik 3, Ľ. Ďuriš 5, Zechmeister 2/1
Pok. hody: 7/5 - 1/1, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Leszczyňski a M. Piechota (obaja Poľ.), 1200 divákov

4. Česko 2 0 1 1 48:55 1

Zostávajúci program Vianočného pohára v poľských Katoviciach (28. - 30. 12. 2014):
utorok 30. 12.: Slovensko - Česko (16.30 h), Poľsko - Maďarsko (19.00)