19

W17 EHF Euro 2015

Slováci začali Yellow Cup tesnou prehrou so Švajčiarmi

02.01.2015

Slováci nastúpili dnes na úvodný zápas 43. ročníka prestížneho turnaja vo švajčiarskom Winterthure. Proti domácej reprezentácii predviedli dobrý výkon. Po polčase vyhrávali 18:16, no nezvládli záver a prehrali tesne 29:31. V sobotu ich čaká Tunisko.

Slováci začali výborne a po góloch Rábek, Szücsa a T. Urbana vyhrávali na konci 2.min 3:0. Švajčiari sa však rýchlo otriasli a gólom Linigera na konci 6. min vyrovnali na 4:4. Následne bola hra vyrovnaná. Od 16. min (9:8) hádzanári Slovenska už ani raz do konca prvého dejstva neprehrávali a udržiavali si mierne vedenie. Strelecky sa darilo Rábekovi (6/5) a Szücsovi (5/5), v bránke nás podržal Putera. Tri sekundy pred koncom prvého polčasu dokonca zverenci trénera Heistera zahrali efektnú „nahadzovačku“, keď po prihrávke Volenticsa upravil na 18:16 Szücs.

Po zmene strán urobili Slováci niekoľko chýb čo domáci využili a v 40. minúte sa po góle Raemyho ujali vedenia 22:20. Keď v 42. min zvýšil Getzmann na 24:21, tréner Heister si zobral oddychový čas. Slováci spresnili hru, rozchytal sa Paul a v 48. min vyrovnal Rábek na 26:26. Za stavu 28:27 nepremenil rýchly brejk Volentics a Dahler z pravého krídla následne trestal (29:27). Švajčiari už vedenie z rúk nepustili, Slováci nedokázali streliť v posledných 4 a pol minútach ani gól. O výsledku bolo rozhodnuté.

Zoltán Heister (tréner Slovenska): „Švajčiari podali snaživý výkon. My sme striedali dobré chvíle so slabšími. Zaostávali sme v obrane, na nej musíme ešte popracovať. V závere sa na nás prejavila mierna únava, keďže sme dnes vstávali skoro ráno. Nebolo to však zlé, čakajú nás ešte dva zápasy, musíme sa vyvarovať chýb. Strelecky ma potešili Szücs a Rábek, ktorí spolu nastrieľali 14 gólov.“