28

Suverénny vstup juniorov SR do kvalifikácie MS

09.01.2015

Slovensko - Turecko 38:26 (22:12)

Hádzanárska reprezentácia juniorov Slovenska suverénnym spôsobom zvládla vstup do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2015 hráčov do 21 rokov v Brazílii. Zverenci kormidelníka Ivana Pompoša v piatkovom zápase 1. skupiny v ruskom Čechove nedali šancu tureckým rovesníkom, nad ktorými zvíťazili vysoko 38:26 (22:12). Na svetový šampionát (19. júla - 2. augusta 2015) postúpi z 1. skupiny, ktorej ďalšími účastníkmi sú vybery Ruska a Rakúska, priamo len jej víťaz. Mladí Slováci si v sobotu od 14.00 h zmerajú sily s domácimi Rusmi.

Len v úvode svietil na ukazovateli skóre stav v prospech tureckých mladíkov. Slováci trojgólovou šnúrou otočili na 5:3 v 7. min a potom od 11. min skórovali šesťkrát za sebou, vďaka čomu vyhrávali v 19. min po góle L. Urbana už 14:7. Turci v 22. min znížili na 11:17, ale záver I. polčasu patril ich súperom, ktorí si do prestávky utvorili desaťgólový náskok (22:12).
Kožík po desiatich minútach hry v druhom dejstve upravil už na 28:15 a o osude duelu bolo definitívne rozhodnuté. Slováci si naďalej udržiavali pohodlné vedenie. Turci dokázali rozdiel skresať maximálne na deväť gólov, ale napokon prehrali vysoko 26:38.

Ivan Pompoš (tréner juniorov SR): "Veril som v naše víťazstvo, ale priznám sa, že som nečakal až taký výrazný gólový rozdiel. Chlapci od začiatku pristúpili k duelu maximálne zodpovedne. Súper s nami držal krok len v úvodnej desaťminútovke. Sme radi, že máme za sebou úspešnú vstup do kvalifikácie a dúfame, že nás to povzbudí pred ďalšími súbojmi. Máme za sebou prvý krok, pred nami sú ešte náročnejšie zápasy so súpermi z iného cesta."

Zostava a góly SR: Konečný, Javorček, Králik - Páleš 3, Michniewicz 4, Wilga 3, Ľ. Šárpataky 2, Vaňko 3, Orlovský 3, L. Urban 8, M. Šárpataky, Majbík 5, Kožík 2, Korbel 4, Hlinka 1, J. Briatka
pok. hody: 1/0 - 3/3, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Nabokov a Kulik (obaja Biel.)