Apr 2024
PUSŠPSN
15

W17 EHF Euro 2015

Hudák na 2,5 roka do Mosta


12.01.2015


Ľuboš Hudák od 19. januára preberie družstvo DHK Baník Most


Angažovanie Ľuboša Hudáka na post hlavného trénera hádzanárok DHK Baník Most potvrdil na svojej oficiálnej stránke už aj úradujúci český šampión. Nástupca Dušana Poloza na lavičke severočeského klubu preberie taktovku do svojich rúk 19. januára. "Dohodnutí sme na dvaapolročnej zmluve. Ľuboš je dobrý tréner a ešte navyše bol špičkový hráč. Pre naše dievčatá bude vynikajúci," citoval server iDnes.cz manažéra Mosta Rudolfa Junga.

Hudák v aktuálnej sezóne úspešne viedol hádzanárky HC Veselí nad Moravou. V DHK Baník nastupuje po mimoriadne vydarenej Polozovej ére ovenčenej viacerými trofejami. "Nechcem nahrádzať Dušana, s ktorým sme priatelia. Vynasnažím sa, aby to fungovalo aspoň tak ako pod ním. Chcem však do toho priniesť aj niečo vlastné," uviedol rodák z Detvy, ktorý v sobotu ešte koučoval hráčky Veselí paradoxne proti súperkám z Mosta (22:28). "Vôbec to pre mňa nebolo ťažké, som férový a neriešim, čo bude. Zložitejšie bolo rozhodnutie ísť do Mosta. Atmosféra a hráčky vo Veselí sa mi vôbec neopúšťajú ľahko, ale ponuka z klubu ako Most neprichádza každý deň," doplnil pre iDnes.cz slovenský kormidelník. 

Naopak, nečakané starosti majú funkcionári Veselí, ktorí musia v polovici sezóny zháňať nového šéfa realizačného tímu. "Chceme ho nájsť do zápasu v Prešove," tvrdil na portáli hodoninsky.denik.cz manažér slováckeho klubu Miloš Körösi. 

Zatiaľ nie je známe, kto povedie "panenky" v stredajšom stretnutí 11. kola WHIL na palubovke pražskej Slavie. Hudák má vraj ešte platnú zmluvu. "Ľuboš nám povedal, že to ešte na Slavii odkoučuje. Sám neviem, či to nebude kontraproduktívne," dodal Körösi. 

SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL