25

WHIL - Domáce tímy trikrát naplno

14.01.2015

Súhrn výsledkov stredajších predohrávaných stretnutí 11. kola WHIL

Tri predohrávané zápasy 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) a tri jednoznačné víťazstvá domácich. To je stredajšia interligová bilancia. Najvyrovnanejší duel sa hral v Prahe, kde Veselí nad Moravou polčas trápilo favorita. Hostky vyrovnali po zmene strán na 13:13, potom však sedemkrát za sebou od Slavie inkasovali a po ďalšej - tentoraz päťgólovej - šnúre na 26:16 v 52. min bolo o osude súboja rozhodnuté. Slavistky vyhrali 29:22, Veselí nastúpilo len s 8 hráčkami do poľa a pod vedením Milana Budaya, ktorý dočasne prevzal družstvo po Ľubošovi Hudákovi. HK Slávia Partizánske využil výhodu vlastnej palubovky na triumf nad Bemacom Prešov 32:23, pričom odpor súpera zlomil v úvode druhého dejstva, keď sa od stavu 16:13 odpútal na 21:13.

Hladké víťazstvo dosiahli hádzanárky DHK Zora Olomouc, ktoré si s posledným tímom tabuľky ŠKP Bratislava poradili výsledkom 35:14. Mladé hostky ako-tak držali krok v prvom polčase, po ktorom prehrávali šesťgólovým rozdielom.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2014/2015 - 11. kolo - streda:

HK Slávia Partizánske - Bemaco Prešov 32:23 (15:12)
Najviac gólov: Bettáková 8, Michnová 6/3, Blažeková a Hollá po 5 - Šutranová 7/2, Kuti 4, Babuková 3, Simičová 3/1
Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 2 - 5, ČK: 45. Vencuriková (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 320 divákov

DHK Zora Olomouc - ŠKP Bratislava 35:14 (15:9)
Najviac gólov: K. Salčáková 6, Růžičková 5/3, Salašová 4 - Marčeková a Hlásniková po 3
Pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčené: 1 - 6, ČK: 40. Zámečníková (ŠKP) za faul, rozhodovali: Brzósková a Pavelová (obe ČR), 125 divákov

DHC Slavia Praha - HC Veselí nad Moravou 29:22 (13:12)
Najviac gólov: Keclíková 6/2, Rajnohová 5, Kordovská a H. Kutlvašrová po 4 - J. Vargová 8/2, Vinklárková 6, Jandásková 3, Šustková 3/2
Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Brůna a Halada (obaja ČR), 100 divákov