Máj 2024
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Juniorky na Master cup-e 2015 bez víťazstva


18.01.2015


Turnaj odhalil silné i slabé stránky tímu. Prekvapením boli mladé brankárky.


Juniorské reprezentantky sa predstavili počas víkendu (16.01 - 18.01 2014) vo Švajčiarsku Na Master cup-e 2015 pod trénerskou taktovkou Ľuba Hudáka a s novým realizačným tímom. Pre mladé Slovenky práve s novým kormidelníkom to bola vôbec prvá väčšia a vážnejšia skúsenosť, na ktorej bolo dôležité otestovať si ako individuálne výkony a aktuálnu formu tak aj vyskúšať si viaceré herné varianty.
"V prvom momente neboli pre nás dôležité výsledky. Zaznamenali sme plný zlý vstup do turnaja a proti domácim Švajčiarkám sme prehrali vysokým rozdielom. Skúšali sme viaceré alternatívy s hráčkami na konrétnych  postoch, variovali so zostavou. Tento zápas nám však nevyšiel a nezvládli sme ho," zhodnotil úvodné vystúpenie Hudák. Slovenky v ňom podľahli 22:35. 
V ďalšom vystúpení na turnaji ich čakal silný tím  Nemiek. Duel poodkryl možnosti tímu na jednotlivých postoch, napriek tomu Slovenky opäť podľahli Nemkám v pomere 20:27, keď v polčase to vyzeralo nádejne 9:10. "Nevychádzala nám súhra v obrane, prejavila sa vysoká kvalita súpera - najmä hra na pivote. Nedokázali sme premieňať vyložené šance, tým sme sa obrali o lepší výsledok. Napriek tomu to bol o niečo lepší výkon ako proti Švajčiarkam," priblížil opäť Hudák rozhodujúce okamihy zápasu, v ktorom na seba upozornila 11-gólová strelkyňa T. Gajdošíková.
V záverečnom vystúpení mladé Slovenky, narazili na rovesníčky zo Slovinska. Napriek prejavom únavy zo skorých vstávaní a presunov, podali Hudákove zverenky najlepší výkon na turnaji. "O dobrý výsledok sme sa však pripravili nepremenými šancami. Tak isto ako v prvom tak aj v druhom polčase to bolo zhodne po desať." Slovenky podľahli Slovinkám 23:26.

Slovenské juniorky zaznamenali na Master cup-e 2015 tri prehry a obsadili na turnaji posledné miesto. Try prehry však poodkryli možnosti tímu, individuálne výkony a ďalšiu perspektívu. Príjemným prekvapením boli na turnaji brankárky, ktoré v každom zápase podali  individuálne výkony a to napriek faktu, že sú vekom ešte z nižšej vekovej kategórie. K nim sa postupne pridali T. Gajdošíková, M.Blehová, V. Kapsová, V. Gajdošová. "Na tomto turnaji sme mali pokope gro juniorskej reprezentácie. Otestovali sme si viacero hráčok, ich nasadenie na konkrétne posty, skúšali sme herné systémy. Čiastočne sa vykryštalizovala zostava, nikto však nemá miesto isté. Turnaj nám odhalil viaceré slabiny ale aj siné stránky," zhodnotil na záver účinkovanie svojich zverenkýn na turnaji lodivod Ľubo Hudák.

Výsledky:
Nemecko - Slovinsko 30:25
Slovensko - Švajčiarsko 22:35
Nemecko - Slovensko 27:20
Švajčiarsko - Slovinsko 21:32
Slovensko - Slovinsko 23:26
Švajčiarsko - Nemecko 27:35

Konečné poradie: 1. Nemecko 6 bodov, 2. Slovinsko 4, 3. Švajčiarsko 2, 4. Slovensko 0 SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL