28

Jakubisovej Thüringer neobháji titul bez prehry

20.01.2015

Andrea Czanik dosiahla s Trierom dôležité víťazstvo

Hádzanárky úradujúceho nemeckého šampióna Thüringer HC, v ktorom pôsobí aj skúsená slovenská reprezentantka Lýdia Jakubisová, neprežili náročný uplynulý ligový týždeň bez ujmy. Namále mali už v stredu, keď na pôde HC Lipsko napokon uhrali remízu 28:28. Premožiteľa našli v sobotu na pôde Buxtehuder SV, ktorému podľahli 25:28, hoci ešte na polčasovú prestávku išli za sľubného stavu 15:12 a v 40. min viedli 20:15. "Podobne ako v Lipsku sme poľavili a pustili z rúk náskok, na čom má tentoraz podiel aj veľmi dobrá obrana súpera. Chceli sme bodovať, ale svet sa našou prehrou nezrúti. Liga je opäť napínavá," uviedol kouč THC Herbert Müller, ktorého zverenky zostali líderkami súťaže. Už teraz je jasné, že hráčky Thüringeru nezopakujú kúsok z lanskej sezóny, keď k majstrovskej trofeji dokráčali bez jedinej prehry - vyhrali 31 stretnutí a len raz remizovali - zhodou okolností ten bod stratili práve na palubovke svojho jediného premožiteľa v aktuálnom ročníku I. bundesligy.
Kým Jakubisová, ktorá sa do streleckej listiny zapísala len raz, smútila, radosť mala jej reprezentačná spoluhráčka Andrea Czanik. Jej DJK/MJC Trier dosiahol len druhé, ale o to cennejšie víťazstvo v sezóne. Trierčanky uzatvárajúce poradie najvyššej nemeckej súťaže si v sobotu poradili s vtedy siedmym tímom tabuľky HSG Bad Wildungen 30:29 (14:16) a získali dôležité body v boji o záchranu. Víťazný gól strelila tesne pred záverečnou sirénou Katrin Schneiderová, krátko pred tým hostky nevyužili za nerozhodného stavu pokutový hod. Výrazný podiel na víťazstve, ku ktorému prispela skúsená pivotka Czanik jedným gólom, mali fanúšikovia Trieru. Vo svojej hale utvorili skvelú kulisu a napokon sa dočkali dvojbodovej odmeny, vďaka ktorej sa družstvo DJK/MJC priblížilo na bod k priečkam znamenajúcim udržanie medzi nemeckou elitou.