Apr 2024
PUSŠPSN
15

W17 EHF Euro 2015

MS mužov - Do bojov o medaily domáci i obhajcovia


29.01.2015


Súhrn výsledkov stredajších štvrťfinálových stretnutí na XXIV. majstrovstvách sveta v hádzanej mužov v Katare


Semifinalistami na XXIV. majstrovstvách sveta v hádzanej mužov sa stali Poliaci, domáci Katarčania, obhajcovia titulu Španieli a úradujúci európski šampióni Francúzi.
V prvých dvoch stredajších štvrťfinálových dueloch sa zrodili prekvapenia na úkor favoritov. Poľskí reprezentanti už v druhom zápase vo vyraďovacej časti obrátili naruby papierové predpoklady a po Švédoch si to tentoraz odniesli Chorváti, ktorých v zápase s prelievaním skóre z jednej strany na druhú, zdolali 24:22 (12:10) vďaka trojgólovej šnúre v záverečných necelých šiestich minútach. Veľkú zásluhu má na tom brankár Slawomir Szmal. Zverenci trénera Michaela Bieglera budú hrať po 6 rokoch opäť o medailu z MS (zatiaľ majú bilanciu 0 - 1 - 2). Ich súperom v boji o účasť vo finále budú Katarčania, ktorí pokračujú v senzačnom ťažení a zvýrazňovaní svojho historického úspechu. V domácom prostredí ich nezastavili ani Nemci, nad ktorými zvíťazili vo štvrťfinále 26:24 (18:14). Zverenci kouča Valera Riveru, ktorý pred dvoma rokmi priviedol k titulu Španielov, viedli v I. polčase už o sedem gólov (16:9). Vzdorovití nemeckí hráči znížili po zmene strán rozdiel na jediný presný zásah (19:20), ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Katar je prvým ázijským tímom v semifinále MS mužov. 
Štvrťfinálový šláger Španielsko - Dánsko, ktorý bol reprízou boja o zlato spred dvoch rokov, bol vyrovnaný (ani raz nebol rozdiel viac ako dvojgólový) a napínavý až do záverečného hvizdu. Napokon sa z tesného víťazstva 25:24 (11:11) tešili hráči z Pyrenejského polostrova. Dáni síce otočili z 20:22 na 23:22, ale potom sa Španieli znovu dostali do vedenia. Následne v čase 59:36 min vyrovnal Larsen a po oddychovom čase bol na konci španielskej akcie v poslednej sekunde Canellas, ktorý poslal loptu do dánskej siete a obhajcov do semifinále. V ňom budú čeliť hádzanárom Francúzska, ktorí nemali veľa práce so Slovincami (32:23), keď rozhodujúci náskok si utvorili už v prvom dejstve. 


Súhrn výsledkov stredajších štvrťfinálových stretnutí na XXIV. majstrovstvách sveta v hádzanej mužov v Katare: 

štvrťfinále: 
Chorvátsko - Poľsko 22:24 (10:12) 
Najviac gólov: Duvnjak a Kopljar po 5 - Jurkiewicz 6 

Katar - Nemecko 26:24 (18:14) 
Najviac gólov: Capote 8 - Gensheimer 5/1 

Dánsko - Španielsko 24:25 (11:11) 
Najviac gólov: M. Hansen 6, Eggert 6/4 - V. Rivera Folch 10/5 

Slovinsko - Francúzsko 23:32 (10:18) 
Najviac gólov: L. Žvižej 6 - Narcisse 6 

Semifinálové dvojice: Poľsko - Katar, Španielsko - Francúzsko 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL