Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Packov návrat na Zemplín pri Urbanovom debute


06.02.2015


Líder WHIL Iuventa Michalovce pokračuje v súťaži na lavičke s debutujúcim hlavným trénerom Františkom Urbanom, ktorého premiéra proti pôvodne proti Veselí sa zatiaľ odkladá


Žiak proti učiteľovi alebo František Urban proti Jánovi Packovi. Aj takúto zaujímavú konfrontáciu dvoch kormidelníkov by ponúklo víkendové 14. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien 2014/2015, ktoré má už za sebou stredajšiu predohrávku Slávia Partizánske - Sokol Poruba (19:24). Urbanova premiára práve proti Veselí sa nakoniec odkladá pre vyčíňajúci chrípkovú epidémiu v tíme Jána Packu.
Iuventa Michalovce prekonala trénerské "zemetrasenie". Po odvolanom Ukrajincovi Borysovi Petrovskom prevzal úradujúceho slovenského šampióna jeho doterajší asistent František Urban. Toho mala čakať v sobotu od 17.30 h zaujímavá premiéra vo funkcii hlavného kormidelníka na lavičke lídra interligy, absolvovať ju mal v domácom prostredí proti HC Veselí nad Moravou. Špecifickú príchuť by dodala súboju skutočnosť, že súpera vedie Ján Packa, ktorý získal v uplynulých sezónach so Zemplínčankami tri majstrovské tituly i prvenstvo vo WHIL. Urban v prvej sezóne pôsobenia Packu v Michalovciach robil asistenta. "Packa dal dievčatám veľmi veľa a ja som sa od neho tiež veľa naučil. Systém, ktorý tu zaviedol, funguje aj po jeho odchode. Ja by som rád v ňom pokračoval a do tréningového procesu pridal aj niečo vlastné. Prebral som družstvo sedemnásobného majstra, ktoré má stále vysoké ambície. Mám rešpekt a uvedomujem si, že to je ťažká úloha. O to viac sa budem snažiť naplniť ambície vedenia," uviedol na klubovej stránke kouč Františk Urban. 
Boj o účasť v play-off bude hlavným motívom sobotňajšieho stretnutia DHK Zora Olomouc - Sokol Písek (17.30 h), v ktorom sa budú chcieť domáce dotiahnuť bodovo na Juhočešky. V Prešove uvidia diváci zápas domáceho nováčika Bemaco proti ŠKP Bratislava (18.00), ktorý zatiaľ v súťaži nebodoval. Český šampión DHK Baník Most bude chcieť udržať kontakt s čelom tabuľky, preto by pred svojimi fanúšikmi nemal zaváhať s HC Zlín (18.00). V nedeľu od 17.00 h zakončí kolo atraktívny duel v tabuľke druhej Slavie Praha s piatym Slovanom Duslo Šaľa.


Program 14. kola WHIL: 
sobota 07.02. 
Iuventa Michalovce - HC Veselí nad Moravou (odložený pre chríp. epidémiu)
DHK Zora Olomouc - Sokol Písek (17.30) 
Bemaco Prešov - ŠKP Bratislava (18.00) 
DHK Baník Most - HC Zlín (18.00) 
nedeľa 08.02.: 
DHC Slavia Praha - HK Slovan Duslo Šala (17.00) 

Zápas HK Slávia Partizánske - DHC Sokol Poruba 19:24 (10:14) predohrali 04.02. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL