Máj 2024
2

Extraliga mužov - Prešov cez 50, Hlohovec tiež víťazne

07.02.2015

Súhrn sobotňajších stretnutí 1. kola nadstavbovej časti extraligy v hádzanej mužov - A-skupina (o 1. - 6. miesto)

Po 50 góloch uplynulý týždeň do siete MHáK Martin (50:24) boli hádzanári Tatrana Prešov ešte nemilosrdnejší. Na úvod nadstavbovej časti extraligy mužov si to v A-skupine (o 1. - 6. miesto) odniesli súperi z HC Štart Nové Zámky, ktorí v Tatran handball aréne utrpeli debakel 19:53. Hostia síce viedli 4:2 a v 12. min ešte 6:5, ale potom za 11 minút inkasovali neuveriteľných 16 gólov za sebou (21:6) a bolo po zápase. Pre zverencov trénera Petra Dávida to znamenalo jednoduché predĺženie svojej víťaznej série. V extralige dosiahli 68 výhier za sebou a v 69 súbojoch v rade už nepoznajú premožiteľa.
V Hlohovci zvládli hráči domáceho HC Sporta reprízu spred týždňa, keď si opäť poradili s MŠK Považská Bystrica. Výsledok bol takmer identický. Minulú sobotu vyhrali Hlohovčania 34:24 a teraz 32:24, vďaka čomu zvýšili svoj náskok na 3. priečke tabuľky pred svojím súperom na štyri body.
Ešte v piatok otvoril nadstavbovú časť extraligy zápas A-skupiny v Topoľčanoch, kde sa zo zisku dvoch bodov tešili domáci. HK Agro zdolalo HKM Šaľa 25:22, pričom výrazný náskok si po vyrovnanej úvodnej dvadsaťminútovke utvorilo v závere I. polčasu, keď z 10:9 ušlo na 17:9. Hosťujúci tím sa po zmene strán doťahoval, ale tretiu tohtosezónnu extraligovú prehru s úradujúcim vicemajstrom SR neodvrátil. Topoľčanci potvrdili 2. priečku v tabuľke, Šaľania zostávajú na 5. pozícii.
V B-skupine o 7. - 10. miesto sú úvodné duely sú na programe až o týždeň.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - nadstavbová časť - A-skupina (o 1. - 6. miesto) - 1. kolo - sobota:

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 53:19 (27:8)
Najviac gólov: J. Hrstka 10, Číp 8, D. Krok 7 - Kocák, Mokryš a Ficza po 4
Pok. hody: 1/1 - 0, bez vylúčení, rozhodovali: Cipov a Klus, 630 divákov

HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 32:24 (17:11)
Najviac gólov: S. Mažár 10/6, M. Baláž 4, M. Takáč a Dudáš po 3 - J. Kozák 7/4, Adamčík 5, Marián Gardian 4
Pok. hody: 6/6 - 5/4, vylúčení: 7 - 6, rozhodovali: M. Sivák a Oťapka, 750 divákov

HK Agro Topoľčany - HKM Šaľa 25:22 (17:10) - hrali v piatok 06.02.
Najviac gólov: Cigáň 8/4, Kucharik 5, Valent a Klačanský po 4 - P. Krok 5, Páleš 4, Meľnyk 3/1
Pok. hody: 5/4 - 1/1, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Karlubík a Dvorský, 510 divákov