Okt 2021
PUSŠPSN
23

W17 EHF Euro 2015

Čelica z vyše 15 m rozhodol o postupe Záhrebu v LM


18.02.2015


Kuriózny gól hádzanára RK Prvo plinarsko društvo Záhreb Duška Čelicu po uplynutí hracieho času


Hádzanári RK Prvo plinarsko društvo Záhreb si už pred záverečným kolom bojov v základných skupinách zaistili postup do vyraďovacej časti Ligy majstrov mužov 2014/2015. Vďačiť za to môžu Duškovi Čelicovi, ktorý svojím bláznivým gólom zabezpečil chorvátskemu šampiónovi dva body z víkendového súboja proti španielskemu družstvu Naturhouse La Rioja 31:30.
Dvadsaťosemročnému reprezentantovi Bosny a Hercegoviny sa podaril málo vídaný kúsok, ktorým vzbudil údiv prítomných v Arene Zagreb a vyslúžil si označenie minimálne gól víkendu. 
Po uplynutí hracieho času nariadili slovenskí arbitri Peter Brunovský a Vladímír Čanda voľný hod v prospech domácich niečo vyše 15 m od bránky súpera. Loptu si zobral do rúk Čelica. Zo zdanlivo beznádejnej pozície prestrelil blok brániacich protihráčov a jeho tečovaná strela po odraze od palubovky skončila na prekvapenie všetkých v sieti nešťastníka Jorgeho Goméza Liteho. Hráčom klubu z Logroňa by zisk bodu stačil na postup do osemfinále, takto oň ešte musia zabojovať doma proti parížskemu St. Germainu. 

Duško Čelica:  https://www.youtube.com/watch?v=wzgCM7_VHtUSLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL