Dec 2022
PUSŠPSN
3

W17 EHF Euro 2015

Slovenky preveria v marci Holanďanky


23.02.2015


Slovenské hádzanárky v príprave trikrát proti Holanďankám


Prvá akcia ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska v roku 2015 sa uskutoční v polovici marca, keď odštartuje prípravu na júnový kvalifikačný dvojzápas play-off, v ktorom budú jej súperkami v boji o tohtoročné majstrovstvá sveta Španielky. 
Slovenky sa zídu na sústredení v Bratislave a následne odletia do Holandska. "Zraz máme plánovaný na nedeľu 15. marca večer. V pondelok a utorok budeme trénovať dvojfázovo, v stredu 18. 3. na obed letíme do Amsterdamu, odkiaľ budeme pokračovať autobusom. V Arnheme budeme každý deň trénovať a odohráme tri stretnutia s Holandskom, jedno neoficiálne a dve oficiálne," informovala vedúca reprezentačného tímu žien SR Renáta Marcinová.
Neoficiálny duel za zatvorenými dverami a bez prítomnosti divákov sa bude hrať vo štvrtok (19.03.), v piatok a sobotu (20. a 21.03.) prídu na rad oficiálne medzištátne priateľské zápasy. Slovenky majú Holanďankám čo odplácať, na ME 2014 im podľahli vo štvrťfinálovej skupine 20:30. Zverenky trénera Dušana Poloza obsadili na kontinentálnom šampionáte 12. miesto, hádzanárky z krajiny tulipánov boli siedme. 
Na prvý zraz po decembrovom vystúpení na ME v Chorvátsku a Maďarsku nominoval hlavný kouč 16-členný káder vrátane siedmich legionárok. Jedinou debutantkou v ňom je krídelníčka Natália Szőkeová z HK Slávia Partizánske. Z opôr chýba vo výbere Lýdia Jakubisová, skúsené Žaneta Tóthová, Andrea Czanik, Petra Beňušková či Andrea Kertészová figurujú tentoraz medzi náhradníčkami. 


Nominácia hádzanárok Slovenska na marcové sústredenie a zápasy s Holandskom: 
brankárky: Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske) 
pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Dominika Horňáková, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce) 
krídelníčky: Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HK Slovan Duslo Šaľa), 
Natália Szőkeová (HK Slávia Partizánske) 
spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Silvia Szücs (SVG Celle/Nem.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha/ČR), Tetyana Trehubová (Iuventa Michalovce), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske) 

Náhradníčky: 
brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Martina Túrociová (HC Zlín/ČR), Adriana Medveďová (Bemaco Prešov) 
pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.) 
krídelníčky: Diana Tomášechová, Alžbeta Rechtorisová (obe DHC Sokol Poruba/ČR), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske) 
spojky: Petra Beňušková (Stella Saint-Maur/Fr.), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Marianna Rebičová, Veronika Habánková (obe Iuventa Michalovce), Andrea Kertészová (HK Slovan Duslo Šaľa) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL