W17 EHF Euro 2015

Extraliga mužov - Šaľa splnila úlohu favorita

25.02.2015

HC Štart Nové Zámky - HKM Šaľa 26:32 (12:16)

Očakávané dva body si odviezli hádzanári HKM Šaľa z Nových Zámkov, kde v predohrávanom stretnutí 4. kola nadstavbovej časti A-skupiny (o 1. - 6. miesto) extraligy vyhrali nad domácim HC Štart 32:26 (16:12). Regionálne derby sa hralo od začiatku podľa nôt nováčika. Hoci ako prví skórovali domáci, potom päťkrát inkasovali a už v 7. min si zobral kouč Štartu Peter Sporni oddychový čas. Jeho zverenci do polčasovej prestávky stiahli manko zo siedmich na štyri góly. Obrat sa však nekonal, hostia kontrolovali vývoj duelu až do konca. Šaľania znížili odstup na štvrtú priečku v tabuľke zaručujúcu semifinálovú miestenku na šesť bodov.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - nadstavbová časť - A-skupina (o 1. - 6. miesto) - predohrávka 4. kola - streda:

Najviac gólov: Ficza 8, T. Straňovský 7/3, Veréb 5/1 - Bočkay 8, Szapu 7, Meľnyk 6/1
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 200 divákov