20

Prešov nestačil v SEHA GSS League na Vardar ani doma

28.02.2015

Tatran Prešov (SR) - RK Vardar Skopje (Maced.) 29:34 (12:12)

Hádzanári Tatrana Prešov druhýkrát v rámci 4. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" nedokázali nájsť recept na RK Vardar Skopje. V sobotňajšom predohrávanom stretnutí 17. kola podľahli v Tatran handball aréne macedónskemu družstvu 29:34 (12:12) a neodplatili mu prehru 26:32 z októbrového 8. kola.Domáci začali ako z veľkej knihy, v 8. min Kopčo upravil už na 6:0. Ešte v 19. min vyhrávali 9:5, ale hostia šnúrou štyroch gólov vyrovnali a za nerozhodného stavu odchádzali na na polčasovú prestávku. Do vedenia sa Vardar dostal hneď po zmene strán a po 13 minútach hry mal už šesťgólový náskok (23:17). Šarišania sa potom viackrát dotiahli na štyri góly, ale obhajca lanského triumfu v súťaži si víťazstvo s prehľadom postrážil. Najpresnejšiu mušku z tímu Tatrana mal Dominik Krok, autor 7 presných zásahov. Zverenci trénera Petra Dávida majú v SEHA GSS League 2014/2015 bilanciu na 10 výhier - 6 prehier a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 30 bodov na 4. priečke. Úradujúceho slovenského šampióna čakajú v základnej časti ešte dva zápasy, jeho najbližšie vystúpenie v tejto súťaži bude v sobotu 7. marca o 17.00 h SEČ, keď v 16. kole zavíta na pôdu bieloruského HC Meškov Brest, svojho priameho konkurenta v boji o čo najlepšie umiestnenie.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom South Stream League - predohrávka 17. kola:
Najviac gólov: D. Krok 7, Furlan a T. Urban po 4 - Markovič 8/4, Stoilov a Gorbok po 6
Pok. hody: 3/1 - 5/5, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Gonžurek a Cindrič (obaja Chorv.)