Dec 2022
PUSŠPSN
3

W17 EHF Euro 2015

Poloz vyskúša brankárku Oguntoye


02.03.2015


Viktória Oguntoye chce opäť reprezentovať SR, šancu dostane už proti Holanďankám


Tréner hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska Dušan Poloz vyskúša na brankárskom poste Viktóriu Oguntoye. Bývalá mládežnícka reprezentantka SR, ktorá hrala aj na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v Bratislave 2007 (o rok neskôr už na MS "18" taktiež v metropole SR chýbala), získala v roku 2009 maďarské občianstvo. Za svoju novú vlasť však veľa príležitostí pri kvalitnej konkurencii nedostala. Naposledy chytala za Maďarsko v roku 2010, a tak by teraz nemala stáť v ceste žiadna prekážka, aby po ôsmich rokoch od posledného vystúpenia v drese s dvojkrížom na hrudi opäť reprezentovala Slovensko. "Nedostala som veľa možností chytať za Maďarsko, preto som už dávnejšie zvažovala možnosť opäť si zahrať za Slovensko, ktoré išlo výkonnostne hore, čo ukázali aj nedávne majstrovstvá Európy. Som ešte mladá a rada by som si zahrala na nejakom vrcholnom podujatí," povedala pre sobotňajšie vydanie denníka Šport 24-ročná brankárka maďarského tímu Érd HC, ktorá predtým chytala aj za slávny Györi ETO KC. 
Premiéru v národnom tíme žien Slovenska absolvuje 184 cm vysoká hádzanárka v marcových medzištátnych prípravných dueloch s Holandskom. V pôvodne zverejnenej nominácii jej meno ešte nefigurovalo, ale keď prikývla na ponuku znovu reprezentovať svoju rodnú krajinu, dodatočne dostala pozvánku na zraz, ktorý je v závere budúceho týždňa. "Určite jej dám v prípravných zápasoch proti Holandsku príležitosť ukázať, čo vie. Priestoru bude na to dosť," uviedol pre denník Šport Poloz, ktorý nominoval na brankársky post aj osvedčené duo Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce) - Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske). 
Zaujímavosťou je, že Oguntoye pochádza zo Štúrova, odkiaľ je aj ďalšia reprezentačná brankárka Žaneta Tóthová. SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL