19

WHIL - Iuventa z 0:6 vyhrala na Slavii

13.03.2015

Iuventa Michalovce si udržala nádej na prvenstvo v interlige

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú aj tri kolá pred koncom v hre o obhajobu celkového prvenstva v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). Zverenky trénera Františka Urbana zvládli náročný piatkový duel 19. kola na palubovke DHC Slavia Praha, kde napriek katastrofálnemu úvodu vyhrali 27:24 a držia sa v tesnom závese za Mostom na 2. mieste.

Zemplínčanky prehrávali v 10. min 0:6 a o dve minúty neskôr ešte 1:7, keď krátko predtým Slavia prvýkrát inkasovala z ruky Holešovej. Iuventa si to však vynahradila v závere I. polčasu, keď šnúrou šiestich gólov otočila skóre na 15:12. Po zmene strán si s prehľadom udržiavala vedenie a domácim až na konci dovolila skorigovať rozdiel.

"Začiatok bol z našej strany hektický, sami sebe sme si boli súperom. Som rád, že sme to zvládli a ešte do prestávky výsledok otočili. Až na úvodnú štvrťhodinu som spokojný," poznamenal kouč úradujúceho majstra SR František Urban.

Lídrom zostáva naďalej DHK Baník Most, ktorý nemal problém si splniť úlohu favorita proti nováčikovi súťaže Bemaco Prešov (34:17). Jednoznačný priebeh malo aj stretnutie v Šali, kde domáce Duslo po dvoch prehrách za sebou zabodovalo naplno, keď si poradilo s ŠKP Bratislava (39:18). Do tretice využil výhodu domáceho prostredia DHK Zora Olomouc, ktorý si poradil so Sláviou Partizánske (22:18) a preťal jej štvorzápasovú sériu bez prehry. Olomoučanky preskočili svojho súpera v tabuľke a získali dôležité dva body na ceste za postupom do národného play-off.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2014/2015 - 19. kolo - piatok:

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce 24:27 (12:15)
Najviac gólov: Keclíková 6/2, Kordovská 5, Rajnohová 4 - Kučerová 7, Holešová, Horňáková a Szöllosiová po 5
Pok. hody: 5/5 - 0, vylúčené: 0 - 3, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 150 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Bratislava 39:18 (21:8)
Najviac gólov: Blehová 8, Tulipánová 5, Klučková 5/2 - Hlásniková 5, Vaninová 4, Schwarzová a Ďuriníková po 3/1
Pok. hody: 3/2 - 6/2, vylúčené: 5 - 7, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 500 divákov

DHK Baník Most - Bemaco Prešov 34:17 (19:8)
Najviac gólov: Zachová 9, S. Szarková 7, Ryšánková 5 - Šutranová 5, Babuková 4, Čirčová 3
Pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 675 divákov

DHK Zora Olomouc - HK Slávia Partizánske 22:18 (12:11)
Najviac gólov: K. Salčáková 6/2, Růžičková 5/2, Berová 4 - Radovanovičová 4, Vasičová 3
Pok. hody: 5/4 - 3/1, vylúčené: 7 - 4, ČK: Horňáková (vedúca tímu Partizánskeho) za nešportové správanie, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 150 divákov