Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Kadetky SR v Prištine postup na ME 2015


19.03.2015


Slovenské hádzanárky chcú v Kosove obsadiť jedno z dvoch postupových miest na ME "17"


Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska odcestovala po krátkom záverečnom sústredení v Modre vo štvrtok do kosovskej Prištiny, kde budú od piatka do nedele (20. - 22. 3.) bojovať o postup na majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. augusta 2015). Súperkami mladých Sloveniek na kvalifikačnom turnaji 6. skupiny budú postupne rovesníčky zo Švédska (20. 3. o 17.00 h), Kosova (21. 3. o 17.00) a Rakúska (22. 3. o 11.00). V hre sú dve postupové priečky. "Švédky sú favoritkami našej skupiny, o druhú postupovú pozíciu budeme zrejme bojovať s Rakúšankami," poznamenala pred nejakým časom k rozloženiu síl v skupine trénerka kadetiek SR Marianna Nemčíková a pred odchodom do dejiska turnaja ešte poznamenala: "Už niekoľkokrát sme zvolili za miesto prípravy Modru, kde máme utvorené výborné podmienky. Dievčatá sa dobre poznajú, tvoria výbornú partiu. Máme rôzne typy hráčok, ktoré sa navzájom dopĺňajú, niektoré už pravidelne nastupujú aj medzi ženami. Do Kosova sa už všetci veľmi tešíme, vôbec nemáme žiadne obavy z tejto krajiny. Začíname s favoritkami zo Švédska. Vieme, o akú hádzanársku školu ide, preto v tomto zápase budeme chcieť prekvapiť. O domácich Kosovčankách nemáme veľa informácií, najviac poznatkov sme získali o Rakúšankách, ktoré nedávno odohrali prípravné zápasy s Češkami a máme ich odsledované." 

Okrem Prištiny sa bude bojovať o účasť na kontinentálnom šampionáte aj na ďalších siedmich miestach (jeden turnaj sa už uskutočnil v predstihu). Zo šiestich štvorčlenných kvalifikačných skupín postúpia prvé dva tímy, z troch trojčlenných len víťazi. Istotu štartu na ME "17" má len Macedónsko ako usporiadateľ. 


Nominácia kadetiek SR na kvalifikáciu ME v hádzanej hráčok do 17 rokov: 
brankárky: Barbora Hanzalíková (HK Štart Trenčín), Mária Goboňová (ŠŠK pri SLŠ Prešov) 
pivotky: Nikoleta Trúnková, Barbora Zemanovičová (obe HK Štart Trenčín) 
krídelníčky: Nicol Nejedlíková, Terézia Takáčová (obe HK Štart Trenčín), Martina Popovcová (ŠŠK pri SLŠ Prešov), Vanessa Raffasederová (HC Tatran Stupava) 
spojky: Erika Rajnohová, Nina Ušiaková, Katarína Kostelná (všetky HK Štart Trenčín), Františka Solárová, Vladimíra Bajčiová (obe Iuventa Michalovce), Natália Némethová (UDHK Nitra), Lucia Kovácsová (HC Tatran Stupava), Viktória Vencuriková (ŠŠK pri SLŠ Prešov) 

Zloženie skupín na kvalifikačných turnajoch kadetiek (20. - 22. 3. 2015) o postup na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015): 
1. skupina: Dánsko, Francúzsko, Srbsko, Švajčiarsko 
2. skupina: Rusko, Česko, Island, Faerské ostrovy 
3. skupina: Nórsko, Holandsko, Litva, Gruzínsko 
4. skupina: Maďarsko, Nemecko, Grécko, Ukrajina 
5. skupina: Čierna Hora, Španielsko, Slovinsko, Moldavsko 
6. skupina: Švédsko, SLOVENSKO, Rakúsko, Kosovo 
7. skupina: Portugalsko, Poľsko, Taliansko 
8. skupina: Chorvátsko, Bielorusko, Lotyšsko 
9. skupina: Rumunsko, Turecko, Fínsko 

Program 6. skupiny (Priština/Kos.): 
piatok 20. 3.: Švédsko - Slovensko (17.00 h), Rakúsko - Kosovo (19.00) 
sobota 21. 3.: Švédsko - Rakúsko (15.00), Slovensko - Kosovo (17.00) 
nedeľa 22. 3.: Slovensko - Rakúsko (11.00), Kosovo - Švédsko (13.00) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL