28

Holanďanky zdolali v piatok Slovenky o 6 gólov

20.03.2015

Holandsko - Slovensko 33:27 (16:11)

Prvý z dvoch medzištátnych priateľských stretnutí hádzanárok Holandska a Slovenska v Arnheme skončil jednoznačným víťazstvom domácich reprezentantiek 33:27 (16:11). Slovenkám sa nepodarilo odplatiť súperkám prehru (20:30) z decembrového európskeho kontinentálneho šampionátu. Zverenky trénera Dušana Poloza budú mať ďalšiu príležitosť revanšovať sa už v sobotu, keď sa s Holanďankami stretnú opäť v Arnheme. Duel sa začne o 16.00 h. Pre slovenské hráčky sú tieto zápasy súčasťou prípravy na kvalifikáciu MS 2015, v ktorej budú čeliť vicemajsterkám Európy Španielkam.

Prvá štvrťhodina bola vyrovnaná. V 13. min vyhrávali Holanďanky len 7:6, ale postupne si začali budovať svoj náskok. V 20. min viedli 10:7 a hoci následne slovenské hráčky skorigovali na 8:10, do polčasovej prestávky zvýšili domáce rozdiel na 16:11. Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie holandskému tímu, ktorý za 9 minút hry unikol na 22:14. Slovenky však v nasledujúcej štvrťhodine zabrali a v 52. min Szarková z pokutového hodu znížila na 23:28. V zostávajúcom čase však už duel výraznejšie nezdramatizovali a napokon prehrali 27:33.

Dušan Poloz (tréner SR): "S naším výkonom som spokojnejší ako s výsledkom. Som rád, že sme si dnes vyskúšali dva obranné systémy. Úvod prvého polčasu nám nevyšiel, ale následne sme sa dotiahli na dva góly. Potom prišlo pár zbytočných chýb, nepresne sme zakončovali a súper sa dostal na rozdiel piatich gólov. Po zmene strán sme chceli zagresívniť našu hru, no prvých desať minút nám to nevychádzalo. Postupom času naša vysunutá obrana 1-2-3 naberala na istote. Mali sme výbornú pasáž aj s dobrými zákrokmi Žanety Tóthovej v bránke, keď sme sa na Holanďanky dotiahli. Ony však potom opäť ukázali svoju kvalitu. Z celého nášho vystúpenia prevláda pozitívny dojem, hoci výsledok tomu nezodpovedá. Som vďačný za túto konfrontáciu, ktorá nám pomôže v napredovaní."

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Medveďová - Minárčiková, Horňáková 2, Wollingerová 1, Súkenníková 1, Szöllösiová 1, R. Bíziková 1, Szőkeová, Dubajová 1/1, Szücs, M. Školková 6/1, S. Szarková 3/1, M. Rajnohová 2, Trehubová 5, Michnová 4
pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 1 - 1, 800 divákov

Výsledok - prípravný zápas - piatok:

Pre priaznivcov je k dispozícii lievestream, kde budú môcť opäť sledovať online zápas Sloveniek proti Holanďankám: http://new.livestream.com/handbalnederland

Holandsko - Slovensko (sobota 21.03. 2015, 16:00 hod.)