Mar 2024
28

Juniori s prvým bodom na turnaji

03.04.2015

Mladí Slovaci si po výrazne zlepšenom druhom polčase zaknihovali prvý bod za remízu so Srbmi

Mladí Slováci, ktorí štartujú už na 3. ročníku medzinárodného turnaja "Handball is my future" v Bugojne v Bosne a Hercegovine si dnes pripísali prvý bod. Po včerajších dvoch prehrách proti Chorvátom (31:20) a proti Slovincom (31:19), kde jednoznačne vo všetkých herných činnostiach dominovali súperi, si dnes Gernátova družina pripísala prvý cenný bod za remízu proti ďalšiemu súperovi z Balkánu - proti Srbom. Včerajšie oba dva duely Slovákov sa niesli v podobnom duchu, keď takpovediac sa hľadali, nevýchadzala im streľba a pod celkový výsledok sa podpísala aj výšková prevaha, z ktorej ťažil súper. V dnešnom zápase proti Srbom sa črtal ďalší neúspech, keď už po prvom polčase prehrávali o 7 gólov. Mladí Slováci, však naskočili do druhého polčasu s väčším odhodlaním, vložili do zápasu viac srdca, zabrala aj obrana a v neposlednom rade k obratu prispel aj brankár. Slováci po dokonalom obrate v druhom polčase boli len kúsok od víťazstva, keď si dokázali vytvoriť množstvo príležitostí na skórovanie.
Juniori si v sobotu o 15:00 hod. zmeraju sily s domácou Bosnou a Hercegovinou v boji o 5. až 8. miesto.