19

W17 EHF Euro 2015

Juniori Slovenska obsadili na turnaji 5. miesto

05.04.2015

Vo svojom poslednom vystúpení mladí Slováci opäť zdolali Srbov a obsadili konečné piate miesto.

Slovenskí juniori v boji o konečné piate miesto zdolali vo svojom poslednom vystúpení na 3. ročníku medzinárodného turnaja "Handball is my future" v Bugojne v Bosne a Hercegovine Srbov v pomere 26:28 (11:12). Slovákom vyšiel konečne aj prvý polčas, ktorý vyhrali najtesnejším rozdielom. V druhom polčase sa však Srbi gólovo dotiahli, no Slováci opäť zlepšenou hrou najmä v obranej fáze a opäť so skvelými výkonmi brankárov nepripustili zvrat v zápase. Štvor, resp. dvojgólový odskok si juniori udržali až do záveru zápasu.

Tím trénera Mareka Gernáta na turnaji odohral celkovo päť náročných duelov za štyri dni, zaknihoval dve prehry, dve víťazstvá a jednu remízu. Takmer všetky prvé polčasy prehral. V boji však o celkové piate miesto na turnaji slovenskí mladíci siahli na dno svojich síl a obsadili konečné piate miesto. "Na turnaji nás výborne preverila balkánska hádzaná. Účasť na tomto turnaji  nám  tiež odhalil  výkonnosť, herne sme sa zlepšili, odskúšali sme obranný systém 1-2-3 a vo veľmi dobrom svetle sa predviedli brankári," zhodnotil účinkovanie lodivod juniorov Slovenska Marek Gernát, ktorý väčšinu svojich zverencov viedol aj v kadetskom výbere.