Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Slovenské kadetky na ME proti severankám


09.04.2015


Žreb základných skupín na augustových ME hádzanárok do 17 rokov v Macedónsku


Hádzanárske reprezentantky Slovenska v kadetskej kategórii spoznali v stredu predpoludním svoje súperky v základnej fáze turnaja majstrovstiev Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23.08. 2015). Žreb v kongresovom centre hotela Russia v Skopje im však neprial, keď ich zaradil do D-skupiny spolu s rovesníčkami z Dánska, Nórska a Maďarska. Mladé Slovenky sa na kontinentálny šampionát prebojovali vďaka 2. miestu za Švédkami na marcovom turnaji 6. kvalifikačnej skupiny v kosovskej Prištine. Pred žrebovaním figurovali v poslednom koši aj s Holanďankami, Španielkami a Češkami. Trénerka SR "17" Marianna Nemčíková si neželala práve tímy zo severských krajín, keďže ich hádzanárska škola nám príliš nesedí.
"Výsledok žrebu ma vôbec nepotešil. Neviem, či mám plakať, alebo sa smiať, keďže sme dostali do skupiny práve tie družstvá, ktoré sme si nepriali. Je to asi najhoršie zloženie, ktoré sa nám mohlo ujsť. Vedela by som si predstaviť aj iných protivníkov, ale nič s tým nenarobíme, budeme sa musieť s náročnými a kvalitnými súpermi popasovať. Najlepšie poznáme Maďarky, s ktorými sme sa stretli v lete v prípravnom období. Za ten čas sa veľa zmenilo. V príprave na šampionát máme čo robiť, čaká na nás kopec roboty," uviedla Marianna Nemčíková.

Žreb rozdelil 16 účastníkov ME "17" do štyroch štvorčlenných skupín, v ktorých sa stretnú každý s každým. Do hlavnej fázy postúpia prvé dva tímy z každej skupiny, ostatné budú hrať o 9. - 16. miesto.

Vyžrebované zloženie základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015):
A-skupina: Švédsko, Slovinsko, Macedónsko, Česko
B-skupina: Rusko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko
C-skupina: Portugalsko, Chorvátsko, Francúzsko, Holandsko
D-skupina: Dánsko, Nórsko, Maďarsko, SlovenskoSLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL