20

Extraliga mužov - Prešov a Hlohovec bližšie k finále

22.04.2015

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 36:25 (15:11) - stav série 2:1 a HC Sporta Hlohovec - HK Agro Topoľčany 29:28 (17:12) - stav série 2:1

Na prestávku vyhradenú akciám reprezentačných tímov pôjdu spokojnejší hádzanári Tatrana Prešov a HC Sporta Hlohovec, ktorí víťazne zvládli stredajšie tretie zápasy semifinálových sérií play-off extraligy mužov a ujali sa v nich vedenia 2:1. Obe družstvá potvrdili, že v tohtosezónnej vyraďovacej časti sú domáci zatiaľ stopercentní.
Prešovčania sa otriasli zo sobotňajšej nečakanej prehry u súpera a hráčov MŠK Považská Bystrica zdolali presvedčivo 36:25, ale najmä v I. polčase to nebola jednoznačná záležitosť. Naopak, hostia hrýzli a ešte v 17. min vyhrávali 9:6. Potom však prišla 6-gólová šnúra Šarišanov, ktorá ich nakopla. Polčasový náskok vydareným vstupom do druhého dejstva zvýšili - v 41. min 23:14 a o tri minúty neskôr 26:15, čím rozhodli o svojom triumfe.
V Hlohovci videli diváci drámu so šťastným koncom pre miestnu Sportu, ktorá zvíťazila nad HK Agro Topoľčany tesne 29:28, hoci na prestávku išla za nádejného stavu 17:12. Hlohovčania si náskok udržiavali aj v druhom polčase. V 50. min aj vďaka úspešným zákrokom Žernoviča ešte viedli 27:21, ale potom začali hostia stíhaciu jazdu. Pri dvojnásobnej presilovke Polakovič znížil v poslednej minúte na 28:29, ale domáci už výhru nad vicemajstrom z rúk nepustili.

Semifinálové série budú pokračovať o dva týždne v stredu 6. mája v Považskej Bystrici a Topoľčanoch.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - semifinále play-off - tretie zápasy (hrá sa na tri víťazstvá):

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 36:25 (15:11) - stav série 2:1
Najviac: Antl 11/5, Číp a L. Urban po 5 - Vallo 11/2, Dyba 6, Mar. Gardian 3
Pok. hody: 6/6 - 3/2, vylúčení: 7 - 1, ČK: 19. Cifra (Považská Bystrica), rozhodovali: Brunovský a Čanda, 975 divákov

HC Sporta Hlohovec - HK Agro Topoľčany 29:28 (17:12) - stav série 2:1
Najviac gólov: M. Takáč a F. Zaťko po 7, Ľ. Ďuriš 6 - Kucharik 9, Polakovič 5/1, Slaninka a Žilinčík po 4
Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 11 - 8, ČK: 60. F. Zaťko a 60. Dudáš (obaja Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Dvorský, 1600 divákov