W17 EHF Euro 2015

WHIL - Úspešný prvý šaliansky krok v semifinále

02.05.2015

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí národného play-off hádzanárok v SR a ČR

Národné play-off o titul majstra SR 2014/2015 v hádzanej žien sa začalo v piatok v Šali, kde hráčky domáceho HK Slovan Duslo úspešne zvládli úvodný duel semifinále a nad HK Slávia Partizánske vyhrali 31:24 (13:10) a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.
Domáce si už v priebehu prvého polčasu vypracovali päťgólový náskok (9:4, 10:5, 11:6), ale Partizánčanky ho ešte do prestávky skresali na 10:13. Šalianky vstupom do druhého dejstva rozhodli o osude súboja, za šesť minút zvýšili na 19:11. V 49. min viedli už len 23:19, ale k výraznejšiemu zdramatizovaniu už neprišlo. V drese Dusla bola pri streleckej chuti krídelníčka Réka Bíziková, autorka 9 gólov. Na druhej strane ťahala Sláviu tvorkyňa hry Klaudia Michnová, ktorá skórovala osemkrát.
V českom semifinále play-off potvrdil úradujúci šampión DHK Baník Most úlohu favorita na palubovke DHK Zora Olomouc (31:21) a postupový mečbal, keďže sa hrá len na dve víťazstvá, má aj DHC Slavia Praha vďaka triumfu nad DHC Sokol Poruba (30:22).

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - národné play-off o majstra SR 2014/2015 - semifinále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - piatok:

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske 31:24 (13:10) - stav série 1:0
Najviac gólov: R. Bíziková 9, Klučková 6/2, Trochtová a Kodajová 5 - Michnová 8/1, Szökeová 4, Kankulová a Radovanovičová po 3
pok. hody: 4/4 - 1/1 , vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 750 divákov

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - národné play-off o majstra ČR 2014/2015 - semifinále - prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá) - piatok:

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 21:31 (9:19) - stav série 0:1
DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba 30:22 (13:13) - stav série 1:0