Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Dubajovej Nowy Sacz kolo pred koncom zachránený


06.05.2015


Katarína Dubajová prakticky s istotou koruny pre najlepšiu strelkyňu najvyššej poľskej súťaže hádzanárok


Slovenská hádzanárska reprezentantka Katarína Dubajová si už môže vydýchnuť. Jej klub MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz si vybojoval udržanie v najvyššej poľskej súťaži. Definitívu záchrany si Dubajová a spol. zaistili počas víkendu, keď v predposlednom kole play-out (skupina o 9. - 12. miesto) rozdrvili družstvo Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:20 (17:9) a preskočili ho aj v tabuľke. V nej sa Nowy Sacz aktuálne nachádza na 9. priečke o bod pred Piotrkówom a o dva pred tímom Aussie Sambor Tczew, s ktorým zakončí tohtosezónne účinkovanie. Istotu príslušnosti medzi elitou kolo pred koncom dáva hráčkam MKS Olimpia-Beskid lepšia bilancia tohtosezónnych vzájomných duelov s Tczewom (zatiaľ 2 - 1 - 0), ktorú už nemôže zmeniť ani výsledok posledného zápasu. Tczew by sa síce mohol bodovo dotiahnuť, ale v tom prípade rozhoduje vzájomná bilancia a tú bude mať určite horšiu. Istým a jediným priamym zostupujúcim je SPR Olkusz.
Dubajová, s ktorou tréner reprezentácie žien SR Dušan Poloz počíta v príprave na júnovú play-off fázu kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku, sa činila aj v ostatnom vystúpení. V ňom so spoluhráčkami potešili svojich fanúšikov dobrou hrou a vysokým víťazstvom znamenajúcim záchranu. Hoci tentoraz nebola najlepšou strelkyňou (v tomto ukazovateli ju mierne zatienila jedenásťgólová Joanna Gadzinová), deväť gólov, z toho tri z pokutových hodov, svedčí o výnimočných zakončovateľských kvalitách 36-ročnej Slovenky. Skúsená spojka zvládla nielen súboj o záchranu, ale aj priamy duel o najlepšiu kanonierku v súťaži. Jej najväčšia konkurentka Stefka Agavová-Ivanovová z Piotrkówa tiež skórovala deväťkrát, čím neskresala náskok Dubajovej na čele poradia najlepších strelkýň súťaže. Pri náskoku 31 gólov pred druhou v poradí je prakticky nereálne, aby ju ešte niekto obral o streleckú korunu. 
MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz skončil v základnej časti PGNiG superligy na predposlednom 11. mieste (bilancia 3 - 2 - 17). Po zmene trénera, keď Slováka Dušana Daniša vystriedal Janusz Szymczyk, prišlo k zlepšeniu. V skupine o 9. - 12. miesto vyhrali hádzanárky Nowého Saczu štyri duely a v jednom remizovali. SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL