20

Extraliga mužov - V prvom finále suverénny Prešov

13.05.2015

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 40:25 (18:10) - stav série 1:0

Hádzanári Tatrana Prešov sú o krok bližšie k obhajobe titulu slovenských šampiónov. Zverenci trénera Petra Dávida zvládli stredajší prvý duel finálovej série play-off extraligy mužov 2014/2015, keď vo svojej Tatran handball aréne zdolali HC Sporta Hlohovec 40:25 (18:10) a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhé finále je na programe v sobotu 16. mája od 18.00 h v Hlohovci. Prešovčania si v ňom môžu vybojovať majstrovský mečbal.
V prvom stretnutí o tretie miesto sa v Topoľčanoch radovali domáci. Hráči HK Agro si poradili s MŠK Považská Bystrica 27:24 (13:11). Séria o bronz bude pokračovať v sobotu 16. 5. od 18.00 h na Považí.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - streda

Hostia v úvodných minútach ešte dokázali odpovedať na góly Tatrana, vyrovnali na 1:1 i 2:2, ale do vedenia sa nedostali. Naopak, domáci ako prví odskočili aspoň na dva góly (4:2 v 5. min) a v ďalších minútach zveľadovali svoj náskok. Keď Petro zvýšil v 21. min na 11:6, kouč Sporty Lipták si zobral oddychový čas. Jeho zverenci však mali naďalej problémy v defenzíve, problémy im robilo bránenie pivotov súpera (Kopčo s Petrom skórovali v I. polčase dovedna šesťkrát), a tak v 28. min bol rozdiel v prospech Prešova už deväťgólový (17:8). Holdoš tesne pred prestávkou skorigoval na 10:18. Jednoznačná záležitosť sa na palubovke odohrávala tiež po zmene strán. V 34. min svietil na ukazovateli skóre stav 21:11 a Šarišania pokračovali v exhibičnom vystúpení aj v ďalšom priebehu. V 49. min upravil D. Krok už na 32:17 a v 57. min po presnom zásahu L. Urbana bolo 39:21. Po oddychovom čase Hlohovčania zmiernili svoju prehru na konečných 25:40.

Finále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 40:25 (18:10) - stav série 1:0
Zostavy a góly:
Tatran: Krupa, Verkič, Vernarský - Rábek 6, Kopčo 5, Hrstka 1/1, D. Krok 1, Sadovyj 5, Radčenko 3, L. Urban 2, Furlan, Pekár, T. Urban 7/2, Číp 5, Antl 1, Petro 4
Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč, Guzy 1, Kožík 1, Laho 4/2, Holdoš 4, M. Baláž 1, Ľ. Ďuriš 3, Petrov 3, Ivanov, S. Mažár 3, F. Zaťko, Dudáš 1, Majbík 4
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 4, ČK: 51. Ivanov (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 1235 divákov

O 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
HK Agro Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 27:24 (13:11) - stav série 1:0
Najviac gólov: Kucharik 6/1, Slaninka 4, Valent 4/1 - J. Kozák 5, Kostelanský 4, Š. Macháč 3
Pok. hody: 8/3 - 3/1, vylúčení: 3 - 3, ČK: 30. Klačanský (Topoľčany), rozhodovali: Brunovský a Čanda, 320 divákov