Mar 2024
29

Šok v Šali, Partizánske hladko zdolalo domáce Duslo

13.05.2015

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske 21:29 (10:16) - konečný výsledok série 2:3, do finále postupuje Partizánske

Hádzanárky HK Slávia Partizánske sa predstavia v bojoch o titul majstra SR v národnom play-off žien 2014/2015, v ktorých budú ich súperkami obhajkyne prvenstva z Iuventy Michalovce. Zverenky trénera Petra Olšavského prekvapujúco vyhrali rozhodujúce piate stretnutie semifinále na palubovke HK Slovan Duslo Šaľa hladko 29:21 (16:10) a v sérii zvíťazili 3:2 na zápasy.

Úvod nenaznačoval, že v Šali sa budú tešiť hostky. Domáce viedli v 5. min 4:1 a v 7. min 5:3, ale Partizánčanky šnúrou troch gólov otočili vývoj skóre. Vyrovnaný priebeh vydržal len do prvej štvrťhodiny, na ktorej konci bolo 9:8 pre Sláviu. Jej hráčky potom ovládli dianie na palubovke, postupne zvyšovali svoj náskok až na polčasových 16:10. Šalianky sa trápili v útoku, nepremieňali vyložené príležitosti a z brankárky Škvareninovej urobili hrdinku. Obrat nenastal ani po zmene strán, hráčky Partizánskeho si za necelých 7 minút vypracovali už dvojciferné vedenie (21:11). Domáce sa snažili niečo s hrozivým priebežným stavom niečo urobiť. Desať minút pred koncom stiahli rozdiel na 7 gólov (18:25), ale viac už nedokázali, a tak budú hrať len o 3. miesto s Bemacom Prešov.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - národné play-off o majstra SR 2014/2015 - semifinále - piaty zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - streda:
Najviac gólov: Veselková 7, Trochtová a B. Bíziková 3, Bujnochová a R. Bíziková po 2, Klučková 2/2 - Vasičová 10, Radovanovičová a Hollá po 5
Pok. hody: 3/2 - 2/1, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml., 950 divákov