22

W17 EHF Euro 2015

Prvý finálový krok Iuventy k titulu, Šale k bronzu

16.05.2015

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 31:17 (15:9) - stav série 1:0 a HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 30:20 (14:10) - stav série 1:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou úspešný vstup do finálovej série národného play-off o majstra SR žien 2014/2015. Po pomalšom rozbehu s prehľadom zvládli v domácom prostredí prvé stretnutie proti HK Slávia Partizánske, nad ktorým v sobotu vyhrali hladko 31:17 (15:9). Druhé finále sa bude hrať už v nedeľu 17. 5. od 10.30 h opäť v michalovskej Chemkostav aréne. Zverenky trénera Františka Urbana obhajujúce titul šampiónok v ňom môžu získať majstrovský mečbal. Partizánčanky sa zasa pokúsia vyrovnať stav série na 1:1.
V prvom zápase o 3. miesto sa podľa očakávania zrodilo víťazstvo HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý si na svojej palubovke poradil s Bemacom Prešov presvedčivo 30:20 (14:10). Druhý diel série o bronz sa bude hrať v nedeľu so začiatkom o 10.30 h znovu v Šali.
V českom play-off, kde sa hrá len na dve víťazstvá, je bližšie k titulu DHC Sokol Poruba, ktorý pred vlastným publikom remizoval v riadnom hracom čase s DHK Baník Most 23:23, ale v rozstrele zdolal obhajcu prvenstva 4:3. Na strane domáceho ostravského tímu premenila v "lotérii" svoj pokus Slovenka Eva Minárčiková, v drese Mosta nezaváhali pri strelách zo značky pokutového hodu jej krajanky Lucia Súkenníková i Simona Szarková.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - národné play-off o majstra SR 2014/2015 - finále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - sobota:
Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 31:17 (15:9) - stav série 1:0
Zostavy a góly:
Iuventa: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kučerová 4, M. Holešová 5, Rebičová, Geričová 1, Horňáková 6, S. Nagyová 3, Wollingerová, Dziurová 1, Krasková 3, Bačíková 1, Tregubovová 3/2, Levčenková 2/1, Geci 2
Slávia: Súlovská, Škvareninová - Vasičová 4, Kubáňová, Kankulová, Radovanovičová 2, Michnová 7/1, Bettáková 1/1, Gajdošová 1, Krajčovičová 1, Hollá 1, Šimáková
Pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 600 divákov

Úvod prvého finále priniesol vyrovnaný priebeh. Michalovčanky sa nevedeli od súpera výraznejšie odpútať. Opora Partizánskeho Michnová v 13. min vyrovnala z pokutového hodu na 5:5 a kouč domácich F. Urban si po necelej štvrťhodine zobral oddychový čas. Hostky držali krok do 18. min, keď presilovku zužitkovala Gajdošová (6:6) a potom už prišli chvíle favorita. Zemplínčanky šesťgólovou šnúrou unikli na 12:6 a vzápätí aj 14:7. Hráčky Slávie v závere I. polčasu mierne skorigovali na 9:15.

Po zmene strán neuplynulo ani desať minút hry a vedenie Iuventy bolo už dvojciferné (20:10). Michalovčanky mohli vo zvyšnom čase už v pokoji dohrávať stretnutie. Zostávajúce minúty využili na zvýšenie svojho náskoku a po záverečnom hvizde svietil na ukazovateli skóre výsledok 31:17.

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "V úvodnej štvrťhodine sme sa hľadali v obrane i v útoku. Po prestriedaní a zmene obranného systému sme si do polčasovej prestávky vypracovali sľubný náskok. V druhom dejstve nám dobre zachytala Krebsová. Mrzí ma však prístup niektorých hráčok a veľké množstvo nevyužitých vyložených príležitostí."

Peter Olšavský (tréner Slávie Partizánske): "Po eufórii v predchádzajúcich zápasoch sme sa dnes znovu vrátili na zem. Mrzia ma nepremenené šance a množstvo chýb, po ktorých sme dostávali góly. Ešteže sme mali v bráne Súlovskú, ktorá nás zachránila od vyššej prehry. Našou úlohou je zodpovedne sa pripraviť na nedeľňajší zápas"

o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 30:20 (14:10) - stav série 1:0
Najviac gólov: Veselková 8/1, Klučková 7/2, Trochtová 4 - Šutranová 5, Babuková 4, B. Kundratová a Vraňuchová po 3
Pok. hody: 4/3 - 0, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 200 divákov

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) - národné play-off o majstra ČR 2014/2015 - finále - prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá) - sobota:
DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 23:23 (11:13), na strely zo značky pok. hodu 4:3 - stav série 1:0