16

V sobotu výhry hostí z Prešova a Topoľčian

16.05.2015

HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 22:31 (12:15) - stav série 0:2 a MŠK Považská Bystrica - HK Agro Topoľčany 25:27 (14:14) - stav série 0:2

Aj druhé finále play-off extraligy mužov 2014/2015 sa skončilo triumfom Tatrana Prešov. Obhajca prvenstva po stredajšom domácom hladkom víťazstve 40:25 vyhral v sobotňajšom stretnutí na pôde HC Sporta Hlohovec jednoznačne 31:22 (15:12) a zvýšil vedenie v sérii na 2:0. Prešovčania môžu definitívne rozhodnúť boj o titul v stredu 20. mája, keď je v ich Tatran handball aréne na programe tretí finálový duel.

Boj o 3. miesto zatiaľ lepšie vychádza hráčom HK Agro Topoľčany, ktorí majú na dosah bronzové medaily. Druhý krok k ich zisku urobili v sobotu na palubovke MŠK Považská Bystrica, kde vyrovnané stretnutie rozhodli v závere vo svoj prospech a po výhre 27:25 (14:14) vedú 2:0 na zápasy.

Domáci dobre vstúpili do duelu, gólmi Holdoša a Takáča sa ujali vedenia 2:0. Dvojgólový rozdiel v prospech Sporty bol aj po 10 minútach hry (6:4) a vzápätí 7:5. Hlohovčania boli aj v ďalšom priebehu väčšinou o gól vpredu. Nezvládli však záver I. polčasu. Prešovský kanonier Rábek v 26. min prvýkrát v udeli naklonil skóre na stranu Tatrana (13:12), ktorý do prestávky pridal ešte ďalšie dva presné zásahy na 15:12.

Po zmene strán už držali hostia opraty zápasu vo svojich rukách. Kontrolovali vývoj a postupom času zvyšovali svoj náskok. Keď Antl v 47. min upravil už na 24:17 pre Tatran, kouč Sporty Martin Lipták si zobral oddychový čas. Jeho zverencom sa však nepodarilo zdramatizovať zápas, ktorý napokon prehrali 22:31.

HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 22:31 (12:15) - stav série 0:2
Zostavy a góly:
Sporta: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč 4, Guzy 1, Kožík, Laho 4/3, Holdoš 3, M. Baláž 4/2, Ľ. Ďuriš 2, Petrov, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 3, Dudáš 1, Majbík
Tatran: Verkič, Vernarský - Rábek 7, Kopčo 2, Hrstka, D. Krok, Sadovyj, Ľ. Šárpataky 1/1, Radčenko 1, L. Urban 2, Furlan 3, Pekár, T. Urban 5/1, Číp 1, Antl 7/2, Petro 2
Pok. hody: 6/5 - 4/4, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 1400 divákov
o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

MŠK Považská Bystrica - HK Agro Topoľčany 25:27 (14:14) - stav série 0:2
Najviac gólov: M. Kozák 5/4, Cifra a Adamčík po 4 - Polakovič a Kucharik po 6, Klačanský 4
Pok. hody: 4/4 - 1/1, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 600 divákov