24

Iuventa a Šaľa doma nezaváhali a vedú v sériách 2:0

17.05.2015

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 29:22 (16:8) - stav série 2:0, HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 37:18 (15:9) - stav série 2:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce suverénne kráčajú za obhajobou titulu šampiónok, vo finálovej sérii národného play-off o majstra SR žien 2014/2015 vyhrávajú po víkende nad HK Slávia Partizánske 2:0 na zápasy. Zverenky trénera Františka Urbana v oboch stretnutiach s prehľadom zužitkovali výhodu domáceho prostredia, po sobotňajšej výhre 31:17 (15:9) pridali v nedeľu triumf 29:22 (16:8). Zemplíčanky majú k dispozícii tri majstrovské mečbaly, prvý môžu využiť na budúcu sobotu 23. mája, keď sa od 18.00 h bude hrať v Partizánskom tretí finálový duel.
Aj séria o 3. miesto má zatiaľ jednoznačný priebeh. HK Slovan Duslo Šaľa potvrdzuje úlohu favorita proti Bemacu Prešov, nad ktorým vedie 2:0 na zápasy. Šalianky v sobotu vyhrali o desať gólov 30:20. V nedeľu boli k súperkám ešte menej milosrdné, uštedrili im 19-gólovú prehru a po druhom domácom víťazstve - tentoraz 37:18 (15:9) - sú blízko k zisku bronzu.

Finále - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - nedeľa:

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 29:22 (16:8) - stav série 2:0
Zostavy a góly:
Iuventa: Gubiková, Krebsová - Kučerová 3/1, M. Holešová, Rebičová 7, Geričová 2/1, Horňáková 3, S. Nagyová 1, Wollingerová 1, Dziurová, Krasková 1, Bačíková, Tregubovová 9/3, Levčenková, Geci 2
Slávia: Súlovská, Škvareninová - Vasičová 6, Kubáňová, Kankulová 1, Radovanovičová, Michnová 6/1, Bettáková 3/2, Gajdošová 4, Krajčovičová 1, Hollá 1, Šimáková
Pok. hody: 7/5 - 4/3, vylúčené: 7 - 3, ČK: 52. Bettáková (Partizánske) za faul, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 500 divákov

Domáce boli od začiatku vo vedení, hostky ako-tak držali s nimi krok do 10. min, keď Iuventa vyhrávala 6:4. Postupne sa rozdiel začal zväčšovať, v 20. min malo michalovské družstvo už pohodlný náskok (12:6), ktorý ešte do polčasovej prestávky navýšilo (16:8). Po zmene strán sa Partizánčankam podarilo skresať gólové manko, v 40. min zaostávali už len o päť gólov (15:20). Michalovčanky však kontrolovali priebeh a udržiavali si bezpečné vedenie. Napokon zvíťazili 29:22 a sú blízko k opäťovnému zisku majstrovskej

František Urban (tréner Iuventy Michalovce): "Prvý polčas bol z našej strany celkom solídny a v súlade s mojimi predstavami o našej hre. Po prestávke sa hráčky asi uspokojili s výsledkom, aj keď som im povedal, že treba naďalej minimálne 15 - 20 minút šliapať naplno. Toto ubratie z plynu navyše sprevádzalo aj nepremieňanie šancí. Na druhej strane, musím vysloviť spokojnosť s hrou obrany, čo ma v tomto dvojzápase potešilo najviac."

Peter Olšavský (tréner Slávie Partizánske): "Aj keď sme sa dnes ukázali v inom svetle ako v sobotu, Iuventa vyhrala obidva zápasy zaslúžene. Aj dnes to boli naše nepremenené šance, ktoré nám znemožnili uhrať prijateľnejší výsledok. Treba podotknúť, že táto možnosť sa nám naskytla najmä po prestriedaní domácich hráčok. Iuventa má síce kvalitnú lavičku, ale mohli a mali sme to využiť viac. Dúfam, že v Partizánskom to bude z našej strany lepšie."

O 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):

HK Slovan Duslo Šaľa - Bemaco Prešov 37:18 (15:9) - stav série 2:0
Najviac gólov: R. Bíziková 7, Klučková 5, Veselková 5/1 - Šutranová 7/3, Babuková 6, Kocanová a Jakubčová po 2
Pok. hody: 3/1 - 4/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 100 divákov