20

Slovenky úspešné v príprave proti Japonkám

01.06.2015

Slovensko - Japonsko 28:23 (14:14) - doplnené

Hádzanárky Slovenska zvíťazili v prvom z dvoch tohtotýždňových medzištátnych priateľských stretnutí, keď si v Hlohovci poradili s Japonkami 28:23 (14:14). Zverenky trénera Dušana Poloza si v utorok 2. 6. od 17.30 h zmerajú v Luhačoviciach sily s reprezentantkami Česka. Oba duely sú pre Slovenky súčasťou prípravy na II. fázu kvalifikácie (play-off) o postup na majstrovstvá sveta 2015 v Dánsku, v ktorej si 7. v Las Palmas a 14. júna v Šali zmerajú sily so Španielkami.

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, po úvodnej desaťminútovke svietil na ukazovateli nerozhodný stav 5:5. Slovenky si ešte v závere prvej štvrťhodiny utvorili dvojgólový náskok. Na 8:6 upravila v 13. min Michnová. Po góle Dubajovej bolo 9:7, no následne prišli tri japonské presné zásahy a súperky otočili v 20. min na 10:9. Skóre sa aj potom prelievalo z jednej strany na druhú. Michnová z pokutového hodu poslala tesne pred prestávkou SR do vedenia 14:13, ale hostky stihli ešte odpovedať rovnakým spôsobom na druhej strane (14:14).

Až do 37. min museli diváci čakať na prvý gól v japonskej sieti v druhom polčase. Postarala sa oň Trehubová, ktorá uspela z pokutového hodu. Vzápätí sa presadili krídelníčky Súkenníková s Jakubisovou a Czanik z postu pivotky otočila skóre v prospech SR - 18:17 v 42. min. V strednej časti druhého dejstva potrestali Slovenky vylúčenie hráčky súpera dvakrát a v 46. min mali k dobru trojgólový náskok (21:18). Dôležitým zákrokom pomohla brankárka Ž. Tóthová, keď chytila pokus A. Jokošimovej, ktorá sa predtým zo značky pokutového hodu päťkrát nemýlila. Horňákovej dve úspešné zakončenia zveľadili náskok Polozovho tímu na 24:19 v 54. min. Slovenky v zostávajúcom čase vedenie nepustili zo svojich rúk a napokon zvíťazili 28:23.

Dušan Poloz (tréner Slovenska): "Som spokojný s dnešným výkonom dievčat. Všetkých 18 hráčok dostalo príležitosť, nikto nesklamal. Rýchlosť Japoniek bola evidentná, sme radi, že sme sa stretli s takýmto súperom, ale proti Španielkam to bude silovejšie. Zápas splnil svoj účel, dosiahli sme pekné víťazstvo."

Výsledok - pondelok:
Slovensko - Japonsko 28:23 (14:14)
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Medveďová - Czanik 1, Horňáková 3, Jakubisová 1, Súkenníková 2, Rechtorisová 1, Tomášechová, R. Bíziková 6, Dubajová 3/1, S. Szücs 1, P. Beňušková, S. Szarková 1/1, M. Rajnohová, Trehubová 2/2, Rebičová 4, Michnová 3/1
Pok. hody: 7/5 - 7/6, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: B. Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 200 divákov