25

Slovenky v príprave víťazne aj v utorok, zdolali Češky

02.06.2015

Česko - Slovensko 21:22 (10:13)

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska uspela v generálke na II. fázu kvalifikácie (play-off) MS 2015, keď v utorkovom medzištátnom priateľskom stretnutí zdolala v Luhačoviciach Česko tesne 22:21 (13:10). Pre zverenky bolo toto derby a aj pondelkové víťazné stretnutie v Hlohovci proti Japonkám (28:23) súčasťou prípravy na barážové duely s vicemajsterkami Európy Španielkami. Tie sú na programe v nedeľu 7. júna v Las Palmas a o týždeň neskôr 14. 6. v Šali. Úspešnejší z nich postúpi na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku.

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Medveďová - Czanik 1, Horňáková 3, Minárčiková 1, Jakubisová, Súkenníková 4, Rechtorisová, Tomášechová, R. Bíziková 1, Dubajová 2, S. Szücs, M. Školková 4, P. Beňušková 2/1, S. Szarková 1, M. Rajnohová, Trehubová 2, Rebičová 1, Michnová
Pok. hody: 6/3 - 1/1, vylúčené: 0 - 3, rozhodovali: Letev a Pavelová (obaja ČR), 100 divákov

Dušan Poloz (tréner Slovenska): "Dievčatá pristúpili k zápasu opäť veľmi zodpovedne. Vyhrali sme síce iba o gól, ale dovolím si s pokorou povedať, že sme boli lepším tímom. V dueli sme mali dve nevydarené periódy. Prvú za stavu 7:4, keď súper vyrovnal na 7:7 a potom, keď sme viedli 16:11 a Češky otočili stav vo svoj prospech. Až na tieto päťminútové úseky sme 50 minút hrali výbornú hádzanú. Dobre fungovala obrana s brankárkami, 21 inkasovaných gólov od Češiek je akceptovateľných. Z dvadsiatich hráčok sa na ihrisku objavili všetky s výnimkou Tomášechovej, striedali sme po desiatich minútach. V zostávajúcom čase budeme pracovať na veciach, ktoré nám veľmi nevyšli. Verím, že to do nedele vyladíme a pokúsime sa o zázrak."