Aug 2022
PUSŠPSN
18

W17 EHF Euro 2015

Slovenky už v Las Palmas, Jakubisová si chce duel užiť


06.06.2015


Po náročnej a dlhej ceste budú hádzanárky SR únavu vyháňať z tela na sobotňajšom večernom tréningu


Hádzanárky Slovenska po takmer dvanásťhodinovom presune autobusom z Bratislavy a letecky z Viedne cez Madrid dorazili v sobotu popoludní do La Palmas de Gran Canaria, kde už v nedeľu 7. júna o 15.00 h SELČ nastúpia na úvodný zápas II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2015 proti Španielkam. V porovnaní s horúčavami doma ich privítalo príjemnejšie počasie, do 25 stupňov Celzia a zamračená obloha. Po pristátí na Kanárskych ostrovoch zamierili do hotela, kde na ne po olovrante a krátkom oddychu čakala taktická porada so sledovaním hry súpera a následne tréning v hale susediacej s AC Hotel Iberia Las Palmas, kde je ubytovaná slovenská výprava. "Nečakala som, že poletíme dvakrát po tri hodiny. Bolo to dosť vyčerpávajúce, veď sme takmer pol dňa strávili cestovaním. Teraz na nás čaká oddych v hoteli. Večerný tréning určite nebude náročný. Potom sa musíme dobre vyspať. V nedeľu predpoludním sa len pôjdeme prejsť a potom už pôjdeme na zápas," uviedla ešte v letiskovej hale krídelníčka Lýdia Jakubisová, ktorá sa teší na nedeľňajšie meranie síl s úradujúcimi vicemajsterkami Európy: "Každý kvalifikačný duel je sám o sebe dôležitý. So súperom ako Španielsko nemáme možnosť hrať každý deň, ja osobne si idem našu vzájomnú konfrontáciu užiť."  
Jedna z najskúsenejších hráčok v kádri trénera Dušana Poloza si uvedomuje náročnosť úlohy, ktorá stojí pred ňou a jej spoluhráčkami. "Španielky majú všetky hráčky kvalitné, sú dobre individuálne vybavené, dokážu zobrať na seba zodpovednosť. My musíme vychádzať z dobrej obrany, zachytávať ich protiútoky a predovšetkým sa s nimi nenaháňať. Budeme sa spoliehať na kolektívny výkon, hrať so srdiečkom, bojovať až do konca. To by nám mohlo pomôcť," prezradila recept na úspech 33-ročná rodáčka z Bojníc.  
V španielskom tíme si Slovenky budú musieť dať pozor na portugalskú rodáčku Alexandrinu Cabralovú Barbosovú. Mimochodom, ide o bývalú spoluhráčku Jakubisovej z Thüringer HC. "Nebola som s ňou v kontakte, ale teším sa na ňu. Ona je komplexná hráčka, ktorá dokáže vystreliť z diaľky, má prehľad v hre, vie sa presadiť jedna na jednu. Ja len dúfam, že sa jej nebude proti nám dariť," poznamenala L. Jakubisová. Tá sa s Cabralovou Barbosovou zvítala a zotrvala v krátkej debate pri popoludňajšom občerstvení v hoteli. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL