Okt 2021
PUSŠPSN
23

W17 EHF Euro 2015

V EP 2015/2016 napokon kvarteto zo SR, bez Topoľčian


20.06.2015


Tatran Prešov v Lige majstrov, HC Sporta Hlohovec a Iuventa Michalovce v Pohári EHF, MŠK Považská Bystrica vo Vyzývacom pohári


Štvrtok bola uzávierka prihlášok do európskych hádzanárskych pohárových súťaží. Zo Slovenska prejavilo záujem o štart na medzinárodnej scéne definitívne kvarteto klubov - tri mužské a jeden ženský. V porovnaní s informáciou o menoslove slovenských tímov v európskych pohároch v sezóne 2015/2016 spred týždňa už nenastala žiadna zmena a medzi účastníkov už nepribudol nikto. "Víťaz extraligy mužov Tatran Prešov sa prihlásil do Ligy majstrov, ženský šampión Iuventa Michalovce si namiesto LM zvolil opäť Pohár EHF, v ktorom bude účinkovať aj mužský vicemajster HC Sporta Hlohovec. Vo Vyzývacom pohári sa predstavia hádzanári MŠK Považská Bystrica," informoval  ešte minulý týždeň športový sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský, ktorý vo štvrtok odoslal do sídla Európskej hádzanárskej federácie (EHF) oficiálnu prihlášku slovenských klubov, medzi ktorými nefiguroval bronzový mužský extraligový medailista HK Agro Topoľčany. 
Ako je už dlhšie známe, v ženskej kategórii nemá SR podľa renkingu nárok na štart úradujúceho majstra v prestížnej LM 2015/2016. Hádzanárky Iuventy Michalovce by v prípade interesu teoreticky mohli ísť do kvalifikácie na základe voľnej karty, ale predstavitelia klubu zo Zemplína sa rozhodli dať takisto ako v predchádzajúcich dvoch sezónach prednosť Poháru EHF. 
V uplynulej sezóne zastupovali slovenskú hádzanú tiež štyri kluby - Tatran Prešov, HK Agro Topoľčany, HC Sporta Hlohovec a Iuventa Michalovce. Tentoraz Považania nahradia Topoľčancov. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL