Mar 2023
PUSŠPSN
22

W17 EHF Euro 2015

V Prahe Final Four najlepších tímov z ČR a SR


24.06.2015


Po dva najlepšie české a slovenské tímy hádzanárov si zmerajú sily pred štartom novej ligovej sezóny


Novinkou v termínovom kalendári nadchádzajúcej domácej hádzanárskej sezóny budú súboje najlepších mužských tímov Slovenska a Česka. Ešte pred začiatkom extraligového ročníka 2015/2016 sa uskutoční turnaj Final Four, na ktorom sa v posledný augustový víkend (29. - 30. 8.) zúčastnia v športovej hale Slavie v pražskom Edene po dva najlepšie tímy z oboch krajín. V semifinále by sa mali stretnúť do kríža - 1. v ČR s 2. v SR a naopak 1. v SR s 2. v ČR. "S českou stranou postupne spejeme do spoločnej súťaže. Veríme, že sa tak stane v dohľadnom čase. My by sme boli radi," poznamenal riaditeľ slovenskej extraligy Peter Brunovský, ktorý zatiaľ nevedel prezradiť viac detailov k súbojom najlepších slovenských a českých družstiev. "V Česku sa 30. júna uskutoční porada klubov, po ktorej by mali byť už aj známe propozície spomenutého Final Four. Začiatkom júla budeme potom môcť informovať o podrobnostiach podujatia, ktoré má zabezpečeného aj svojho partnera." 
Ak sa v Prahe predstavia finalisti play-off v ČR i SR 2014/2015, tak sa vo vzájomných súbojoch stretne kvarteto Talent M.A.T. Plzeň, HK A.S.A. Město Lovosice, Tatran Prešov a HC Sporta Hlohovec. 
Spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárov v minulosti fungovala pod názvom HIL päť ročníkov, zanikla po sezóne 2004/2005. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL