Sep 2021
PUSŠPSN
29

W17 EHF Euro 2015

Prešov v Lige majstrov opäť aj proti Brestu


27.06.2015


Vo Viedni vyžrebovali nový ročník Ligy majstrov v hádzanej mužov aj za účasti Tatrana Prešov


Hádzanári Tatrana Prešov sa v piatok večer dozvedeli mená súperov, s ktorými sa stretnú v skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2015/2016. Žreb vo Viedni určil zloženie štyroch šesťčlenných skupín a Prešovčanov zaradil do C-skupiny spolu s tímami Naturhouse La Rioja (Šp.), HC Meškov Brest (Biel.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Futebol Clube do Porto (Portug.) a Vojvodina Nový Sad (Srb.). 
Prešovčanov žrebovali až posledného 6. koša, a tak už vopred vedeli, že sa nemôžu stretnúť s víťazom kvalifikačného turnaja za účasti štvorice Hard, Banja Luka, Limburg a Elverum. Dvaja zo súperov - HC Meškov Brest a Vojvodina Nový Sad, ktorých dostali Šarišania, sú ich starí známi z nadnárodnej SEHA GSS League. Brestu majú čo vracať, keďže pred rokom im v kvalifikácii zahatal cestu do hlavnej súťaže LM a rovnaké negatívne spomienky ich spájajú aj s FC Porto, a to dokonca z domácej pôdy. Hráči Tatrana majú skúsenosť aj s Čechovskými Medveďmi, ktorí ich vyradili vo štvrťfinále PVP 2005/2006. Posledným do partie v "céčku" je španielsky vicemajster z Logroňa, ktorý bol jeden z dvojice nasadených v 1. koši. "Z toho, čo sa nám mohlo ujsť, vnímame vyžrebované zloženie našej skupiny ako veľmi náročné. Budeme sa snažiť skončiť do 2. priečky, hoci to bude ťažké. S kádrom, ktorý prechádza obmenou, i novým trénerom urobíme všetko pre to, aby sa nám to podarilo a mohli sme následne zabojovať o osemfinále. V boji o účasť vo vyraďovacej časti by to mohla byť jednoduchšia úloha, keďže D-skupina vyzerá byť ľahšia," uviedol na margo výsledku žrebu generálny manažér Tatrana Branko Benko, podľa ktorého po odvolaní trénera Petra Dávida bude dva mesiace vypomáhať pri prešovskom mužstve jeho niekdajší kouč Rastislav Trtík. 
Podľa nového formátu sa bude hrať najskôr skupinová fáza (4 skupiny), potom dve kolá vyraďovacej časti a turnaj Final Four. V základnej A- a B-skupine (s elitnou 16 nasadených klubov) bude účinkovať po osem tímov, ktoré sa stretnú systémom každý s každým doma - vonku. Ich víťazi sa priamo kvalifikujú do štvrťfinále, posledné dve družstvá v súťaži skončia a zvyšných desať pokračuje v prvom kole (osemfinálovej) vyraďovacej fázy. V šesťčlenných C- a D-skupine sa stretnú družstvá navzájom doma - vonku. Prvé dva z každej skupiny odohrajú semifinále play-off o dve miestenky do prvého kola vyraďovacej časti. Ostatné družstvá ďalej nepokračujú. 
Do úvodného kola vyraďovacej fázy sa teda kvalifikuje 10 klubov (2. - 6. z A+B-skupiny) a 2 (víťazi semifinále play-off z C+D-skupiny), ktoré utvoria šesť dvojíc a v dvojzápasoch (doma - vonku) budú bojovať o šesť miesteniek do ďalšej fázy. Tam sa pridajú už aj dva priamo kvalifikované tímy - víťazi "áčka" a "béčka", nasledovať bude klasické štvrťfinále o účasť na turnaji Final Four. 


Liga majstrov mužov 2015/2016 - kvalifikačný turnaj (5. - 6. 9. 2015, postupuje víťaz): 
ALPLA HC Hard (Rak.), RK Borac m:tel Banja Luka (Bos. a Herc.), Limburg Lions (Hol.), Elverum Handball Herrer (Nór.) 

skupinová fáza: 

A-skupina (víťaz priamo do štvrťfinále, tímy na 2. - 6. mieste do osemfinále): 
THW Kiel (Nem.), MKB-MVM Veszprém (Maď.), Paríž Saint-Germain Handball (Fr.), Celje Pivovarna Laško (Slovin.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), HC PPD Záhreb (Chor.), 
Besiktas Jimnastik Kulübü (Tur.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 

B-skupina (víťaz priamo do štvrťfinále, tímy na 2. - 6. mieste do osemfinále): 
FC Barcelona Lassa (Šp.), KS Vive Tauron Kielce (Poľ.), HC Vardar Skopje (Maced.), KIF Kolding Kodaň (Dán.), MOL-Pick Szeged (Maď.), Rhein-Neckar Löwen (Nem.), 
IFK Kristianstad (Švéd.), Montpellier HB (Fr.) 

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále): 
Naturhouse La Rioja (Šp.), HC Meškov Brest (Biel.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Futebol Clube do Porto (Portug.), Vojvodina Nový Sad (Srb.), Tatran Prešov (SR) 

D-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále): 
HC Metalurg Skopje (Maced.), Skjern Handbold (Dán.), HC Motor Záporožie (Ukr.), Kadetten Schaffhausen (Švaj.), HCM Baia Mare (Rum.), víťaz kvalifikačného turnaja (Hard, Banja Luka, Limburg, Elverum) 

Hracie termíny: 
skupinová fáza: 16. septembra 2015 - 6. marca 2016 
osemfinále: 16. - 27. marca 2016 
štvrťfinále: 20. 4. - 1. mája 2016 
Final Four: 28. - 29. mája 2016 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL