Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Jakubisová po žrebe Ligy majstrov optimistkou


29.06.2015


Lýdia Jakubisová (krídelníčka Thüringer HC): "Myslím, že máme na postup"


Jedinou slovenskou hádzanárkou, ktorá má aktuálne istotu účasti v základnej skupinovej fáze Ligy majstrov žien, je aj v sezóne 2015/2016 Lýdia Jakubisová. Skúsená krídelníčka tradične patrí medzi opory bundesligového tímu Thüringer HC. Úradujúci nemecký majster na piatkovom žrebovaní vo Viedni spoznal svojich súperov v štvorčlennej B-skupine, do ktorej sa dostal spolu s maďarským FTC-Rail Cargo Hungaria, HC Podravka Vegeta Koprivnica z Chorvátska a francúzskym Fleury Loiret Handball. "Myslím si, že pre nás je to prijateľná skupina. Podľa mňa aj vyrovnaná, keďže v nej nie je žiadny veľký favorit. Šancu postúpiť do hlavnej fázy Ligy majstrov máme určite. Všetko bude záležať na tom, ako zapasujú naše nové hráčky do tímu," uviedla v reakcii na zloženie skupiny L. Jakubisová. 
Zo základnej fázy idú ďalej prví traja. Najschodnejšia cesta k pozícii do 3. miesta by mohla viesť cez Koprivnicu, s ktorou má Thüringer pozitívne skúsenosti aj z vlaňajška, keď nad ňou v základnej skupine dvakrát zvíťazil (33:20 a 32:28). "Podravka sa zdá byť najslabšia, ale každé družstvo môže prekvapiť, veď v LM účinkujú len tí najlepší," dodala najlepšia hádzanárka SR za rok 2012. 
V predchádzajúcom ročníku sa Thüringer HC prebojoval do štvrťfinále Ligy majstrov, kde ho zastavil neskorší nórsky finalista Larvik HK. SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL