23

Na M-SR triumfy tímov Celé Zle! a Kanonierky

29.06.2015

Výsledky 14. ročníka medzinárodného turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball v Bratislave

Na 14. ročníku medzinárodného turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball v Bratislave, ktorého dejiskom bol počas víkendu areál Divoká voda v Čunove, sa rozhodlo aj o držiteľoch slovenských titulov.
V kategórii mužov sa v konkurencii 8 družstiev presadili v rámci 17. šampionátu Slovenska hráči tímu Celé Zle!, ktorí vo finále (obsadením bolo reprízou minuloročného duelu 3. priečku) zdolali zoskupenie Balons Gang 2:1 a po ročnej pauze opäť triumfovali na tomto podujatí. Tretie miesto obsadili Mýtnickí vlci vďaka výhre nad kolektívom Kellwitt-Total team 2:1. Najlepším brankárom turnaja bol Matej Jánošík (Balons Gang) a za najužitočnejšia hráča vyhlásili reprezentanta SR Ivana Kucharika (Celé Zle!). Lanskí víťazi z maďarského Budaörsi Kézilabda Sport neštartovali.
V kategórii žien sa predstavilo 6 tímov, ktoré bojovali aj v rámci 14. majstrovstiev SR. Z celkového triumfu sa tešilo družstvo plážových hádzanárok vystupujúcom pod názvom Kanonierky, ktoré v rozhodujúcom zápase o prvenstvo vyhralo nad Holkami z Citrusie 2:0 a odčinili lanskú finálovú prehru so súperkami z Győri Strandkézilabda Clubu (obhajca neštartoval). Tretie skončili hráčky tímu ???, keď v súboji o bronz zdolali Panenky 2:1. Najlepšou brankárkou sa stala Martina Ladicsová (Kanonierky) a za najužitočnejšiu hráčku zvolili Petru Varjassiovú (Panenky).

Podujatie Hummel Beach Handball je ako jediné na Slovensku súčasťou European Beach Hanball Tour už od jej vzniku. Ďalší týždeň sa uskutoční turnaj v plážovej hádzanej na Slnečných jazerách v Senci.

Výsledky 14. ročníka turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball:

Turnaj a 17. M-SR mužov (8 tímov):
finále: Celé Zle! - Balons Gang 2:1
o 3. miesto: Mýtnickí vlci - Kellwitt-Total team 2:1
Konečné poradie: 1. Celé Zle!, 2. Balons Gang, 3. Mýtnickí vlci, 4. Kellwitt-Total team, 5. B-52, 6. Langoše, 7. Zajkovia v pohybe, 8. Black & White

Najužitočnejší hráč: Ivan Kucharik (Celé Zle!)
Najlepší brankár: Matej Jánošík (Balons Gang)

Turnaj a 14. MSR žien (6 tímov):
finále: Kanonierky - Holky z Citrusie 2:0
o 3. miesto: ??? - Panenky 2:1
Konečné poradie: 1. Kanonierky, 2. Holky z Citrusie, 3. ???, 4. Panenky, 5. Sparťanky, 6. Bosorky

Najužitočnejšia hráčka: Petra Varjassiová (Panenky)
Najlepšia brankárka: Martina Ladicsová (Kanonierky)