Okt 2021
PUSŠPSN
17

W17 EHF Euro 2015

Mičiníkovej reštart kariéry v drese českého šampióna


15.07.2015


Slovenka Iveta Mičiníková sa dohodla na spolupráci s DHK Baník Most


Slovenská hádzanárka Iveta Mičiníková patrila k výrazným talentom, ale v uplynulom období ju v rozlete pribrzdila séria dlhodobých zdravotných problémov, pre ktoré veľa toho neodohrala. Ľavoruká pravá spojka napriek početným zraneniam nevzdala boj o návrat na hádzanárske palubovky a aktuálne hlási comeback. Od nadchádzajúcej sezóny sa objaví v drese DHK Baník Most. V pondelok sa sympatická žilinská rodáčka aj pod dohľadom fyzioterapeutky začala pripravovať s úradujúcim českým majstrom. "Na podmienkach dvojročnej zmluvy s ročnou opciou sme dohodnutí. Kontrakt podpíšem po stredajšom tréningu," s radosťou referovala Mičiníková, ktorá má za sebou už aj víkendové sťahovanie do nového pôsobiska, kde bude hrávať po boku dvoch krajaniek a reprezentantiek Simony Szarkovej a Lucie Súkenníkovej. 
Od minulého týždňa 23-ročná odchovankyňa bytčianskej hádzanej si medzi ženami zahrala za HK Danlog Partizánske, Iuventu Michalovce a český DHC Sokol Poruba. "Je to pre mňa nový začiatok po tých všetkých operáciách. Som rada, že môžem začať práve v tomto klube. Potešilo ma, že ma predstavitelia Baníka oslovili, takáto ponuka sa neodmieta," skonštatovala Mičiníková, ktorej prvé dojmy charakterizuje spokojnosť: "V Baníku je perfektné vedenie i realizačný tím. Vedia, čím som si v minulom období prešla. Mám v nich obrovskú podporu na ceste za návratom späť na ihrisko. Beriem to ako obrovskú výzvu. Páči sa mi klubová filozofia. Chcú, aby sa do hry zapájali všetky hráčky, lebo sú tu považované za rovnocenné, s čím som sa predtým nikde inde nestretla. Z môjho pohľadu je to veľké plus, a práve preto si tento klub vydobyl súčasné postavenie." 
Bývalá mládežnícka reprezentantka, ktorá bola v roku 2009 členkou strieborného tímu na X. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) vo fínskom Tampere, má za sebou tri vážnejšie operácie plus dve artroskopie, ale zo zdravotnej stránky by jej už nič nemalo brániť, aby mohla predviesť na poste pravej spojky svoje schopnosti. "Cvičím s výbornou fyzioterapeutkou. Myslím si, že nebude najmenší problém pri návrate," optimisticky dodala už členka kádra "čiernych anjelov" Mičiníková, nová akvizícia družstva slovenského trénera Ľuboša Hudáka. SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL