Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Tumidalský zostáva v Nyíregyháze, Kleis do Nemecka


16.07.2015


Nyíregyháza prišla o svojho slovenského kanoniera


Slovenský hádzanár Peter Tumidalský bude pokračovať v pôsobení v Nyíregyházi KC, kam zamieril pred rokom po vypršaní platnosti zmluvy s majstrovským Tatranom Prešov. "Pepe" Tumidalský prispel svojimi výkonmi a 50 gólmi v 25 dueloch k 2. miestu za Egerom v II. maďarskej lige 2014/2015 - skupina Východ. Klubu sa nepodarilo naplniť postupové ambície, ale aj v nasledujúcom ročníku bude patriť k hlavným uchádzačom na vybojovanie si účasti medzi maďarskou elitou.
Tridsaťpäťročná univerzálna spojka schopná zaskočiť i na poste pivota, ktorá v minulosti okrem Prešova (do minulého roka s ním Tumidalský získal všetkých 10 titulov v ére samostatnosti) hrávala aj za ŠKP Sečovce či talianske Syrakúzy, sa s vedením Nyíregyházy dohodla na pokračovaní spolupráce aj v nadchádzajúcom ročníku. 
Tumidalského spoluhráčom už nebude Marián Kleis. Tridsaťročný košický odchovanec odchádza z nyíregyházskeho klubu, kde bol v uplynulej sezóne so 108 gólmi v 26 ligových stretnutiach najlepším strelcom družstva (22. najlepším kanonierom v celej súťaži). Jeho cesty vedú do Nemecka. Tam bude pôsobiť v tíme z regionálnej Badenligy (piata najvyššia súťaž) TSV Birkenau. Pôvodne ľavý krídelník, ale v ostatnom čase na strednej spojke hrajúci Slovák, bude hrať pod trénerskou taktovkou svojho krajana a bývalého reprezentanta Gabriela Schmiedta. 
Marián Kleis si na Slovensku obliekal dresy 1. MHK Košice, HC Štart Nové Zámky. V Maďarsku vystriedal kluby Dunaferr, Nyíregyháza, Gyöngyös, Ferencváros a Mezőkövesd. SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL