Dec 2021
PUSŠPSN
1

W17 EHF Euro 2015

Dubajová z poľskej ligovej súťaže do nemeckej


17.07.2015


Katarína Dubajová od nadchádzajúcej sezóny hráčkou Roude Léiw Bascharage


Slovenská hádzanárka Katarína Dubajová bude po nedávnom ukončení reprezentačnej kariéry naďalej pokračovať v aktívnej činnosti na klubovej scéne, ale už nie na najvyššej úrovni. Skúsená spojka naposledy pôsobiaca v MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz sa od nasledujúcej sezóny stane hráčkou luxemburského tímu Roude Léiw Bascharage. "Dohodli sme sa na ročnej zmluve s opciu na rovnako dlhé obdobie," prezradila najlepšia kanonierka v histórii reprezentácie SR.
Poľskú PGNiG superligu vymení za tretiu najvyššiu súťaž v Nemecku, keďže Bascharage účinkuje na ligovej scéne práve v tejto krajine. V uplynulej sezóne vyhral jednu zo skupín v hierarchii štvrtej najvyššej súťaže - oberligy (Rheinland-Pfalz/Saar) a potom uspel proti HSV Frechen (31:24 a 24:22) aj baráži o postup do III. ligy, ktorej bude v ročníku 2015/2016 nováčikom. "Konkrétne ciele družstva mi neprezentovali, ale po postupe do III. ligy bude základnou métou udržanie sa v súťaži," skonštatovala 36-ročná Slovenka, ktorá si vlani v decembri splnila účasťou na ME jeden zo svojich hádzanárskych snov. Dubajová odohrala 14. júna 2015 v odvete II. fázy kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku (20:20) svoj posledný zápas za národný tím. Spoluhráčkam chcela pomôcť vybojovať postup na svetový šampionát, čo, žiaľ, nevyšlo. "Keďže som uzavrela reprezentačnú kapitolu, tak už som nechcela hrať ani za klub na tej úplne vrcholovej úrovni, hoci som toto rozhodnutie dlho zvažovala. Takto ma to už do národného tímu nebude ťahať," poznamenala strelecky disponovaná ľavá spojka, ktorá v uplynulých dvoch sezónach gólovo ťahala Nowy Sacz. V nedávno skončenom ligovom ročníku sa s 236 presnými zásahmi v 28 zápasoch stala suverénne najlepšou kanonierkou medzi poľskou klubovou elitou. 
Svoje kanonierske schopnosti môže teraz predviesť v ďalšej krajine. "V Nemecku som už bola najlepšou strelkyňou, ale bolo to v I. bundeslige ešte počas pôsobenia vo VfL Oldenburg. V Dánsku som ako hráčka Horsensu dosiahla v tomto hodnotení druhý najvyšší počet gólov," zaspomínala si na minulé časy členka Najlepšej sedmičky podľa výsledkov ankety SZH za rok 2014.  
Luxembursko nie je obvyklá hádzanárska destinácia. "Mám tam známych. Žije tam sestra mojej bývalej šalianskej spoluhráčky Janette Pálovej, v kontakte sme už dva roky. Aj Slovákov je tam dosť," vysvetlila Dubajová, ktorá sa zapojí do prípravy s družstvom Bascharage začiatkom augusta. Ani dovtedy však nebude bez pohybu a v týchto dňoch sa venuje pri Váhu svojmu obľúbenému plážovému volejbalu. "V druhom živote budem určite volejbalistkou," s úsmevom dodala bratislavská rodáčka. 
Katarína Dubajová si počas doterajšej kariéry už zahrala v Nemecku (Oldenburg), Dánsku (Frederikshavn, Horsens) a Česku (Poruba). Dvojnásobná najlepšia hádzanárka SR (2000 a 2001) pôsobila na Slovensku predovšetkým v HK Slovan Duslo Šaľa, v ktorom dlhé roky patrila medzi opory družstva. Okrem krátkych epizód v ŠKP Piccard Senec, HK Junior Močenok bola v minulosti hráčkou TJ Spoje Bratislava a TJ Slovan Modra. SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL